YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli ile ilgili şok iddia
Bahçeli ile ilgili şok iddia
30 Ağustos 2010 09:44
'Bahçeli onayıyla Barzani'ye yardım' iddiası gündeme bomba gibi düştü. Bahçeli'nin bu iddiaya ne cevap vereceği ise merak konusu...
Sabah gazetesinin iddiasına göre, MHP lideri Devlet Bahçeli, "Mehmetçik katili ve Türkiye'ye meydan okuyan küstah" dediği Barzani'ye 57. hükümetteyken silah ve para verdi.

Yardımlar, ilgili birimlerin yanısıra MHP'li Sabahattin Çakmakoğlu'nun sorumlu olduğu Milli Savunma Bakanlığı tarafından da kayıt altına alındı.

SABAH gazetesinde yayımlanan Mutlu Çölgeçen imzalı haberin ayrıntıları şöyle...

Bahçeli'nin "Mehmetçik katili, Türkiye'ye meydan okuyan küstah" olarak nitelendirdiği Barzani yönetimine yapılan nakit para dahil çok kritik yardımlara hükümet ortağı olarak onay verdiği ortaya çıktı.

Barzani'nin talebi

"Çok özel" belge ve bilgilere göre DSP lideri Bülent Ecevit başkanlığındaki 57. Hükümet dönenimde Kuzey Irak'ta Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) lideri Barzani ile yapılan görüşmelerde bir takım talepler gündeme geldi. Barzani içinde bulunduğu sıkıntıları gündeme getirerek hükümetten bazı taleplerde bulundu. Barzani'nin bu talebi üzerine konu hükümet ortakları arasında çok gizli bir şekilde değerlendirmeye alındı.

Sınırlı sayıda bakanın haberden olduğu karar sonrasında KDP'nin taleplerinin yerine getirilmesi benimsendi. KDP yönetimine aralıklarla yapılan nakit para yardımını da içeren liste belirlendi. Milli Savunma Bakanı MHP'li Sabahattin Çakmakoğlu'nun da "onay" imzası yer aldığı kararlara hükümetin MHP kanadı herhangi bir şerh koymadı. Buna göre; 1999-2002 yıllarında görev yapan 57. Hükümet döneminde Mesut Barzani başta olmak üzere KDP yönetimine belirli aralıklarla 8 milyon dolar nakit para yardımında bulunuldu. Yine aynı dönemde KDP'ye silah, mühimmat, araç, gereç, giyecek ve yiyecek verildi.

8 milyon dolar

KDP yönetimine yapılan tüm yardımlar devlet birimleri aracılığıyla gerçekleştirildi. Yardımlar, ilgili birimlerin yanısıra MHP'li Sabahattin Çakmakoğlu'nun sorumlu olduğu Milli Savunma Bakanlığı tarafından da kayıt altına alındı.
(Sabah)
yalan iftira atmayı geçtiler artık .
 // mustafa balcı fettahoğlu
sadece iftira yalan hayasızlık yemezler bu yalanı tutmaz insan birşey yazarken az onurlu olur yakında pkk nın adamı diye yazarsınız siz ....
30 Ağustos 2010 14:03
TAKKE DÜŞTÜ !
 // BATUHAN
Ey bahçeli gördünmü hayırda hayırı ne olacak şimdi seni kim kurtaracak yüce divan senin başınamı geçecek eski ortakların biri öldü öbürüde ölmekten beter sürünüyor iş sana kalıyor yardım ve yataklığı kim yapıyormuş göreceğiz. Daha sen seçimlerde göreceksin gerçi başarısızlığa gidip dönmeye alışkınsın olan mhp li samimi kardeşlerimizde hayal kırıklığı olacak bu gidişle eski müsvetteler güya sahte milliyetçiler çoğalacak....
30 Ağustos 2010 10:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler