YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: Hainlere karşı hükümetle aynı çizgideyiz
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada MHP'nin hükümetin yanında olduğuna dair mesajlar verdi
Bahçeli: Hainlere karşı hükümetle aynı çizgideyiz
27 Temmuz 2016 / 02:23 Güncelleme: 27 Temmuz 2016 / 02:30

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından önemli satırbaşları:

ŞEREFSİZDEN ASKER OLMAZ: Pensilvanyalı katiller çok nadir görülebilecek bir ihanet ve rezalete imza attı. FETÖ’cü  kalkışmaya karışan kim varsa Türk askeri değildir, asla da olamayacaktır.  Şerefsizden asker olmaz, olana da asker denmez. Manevi duyguları sömüren takiyye ustaları aslında direkt kiliseye hizmetkarlık yapıyor. Oradan emir ve icazet alıyor. Türkiye ile hesabı olan, Türk milletinin tarihsel kimliğinden rahatsız olan çevreler, teröristbaşı Gülen’i koz olarak ellerinde tutmuşlar; bir canlıdan, sözde bir dini grup ve cemaatten şiddetli bomba imal etmişlerdir.

OHAL’İ SAVUNDU: FETÖ terör örgütünün ve bunun yanında duran her türlü zararlı ve hıyanet oluşumları tamamıyla temizliği için OHAL bir yöntem, bir vasıtadır.

KARIŞTIRILMAMALI: Hükümetten beklentim, FETÖ  terör örgütünün kökünü kuruturken, suçluyla suçsuzu birbirine karıştırmamasıdır.

CIA İDDİALARI: ISAF Komutanı bir ABD’li generalin FETÖ darbe girişimini hazırlayan  ve yönetenler arasında bulunduğu dillendirilmektedir. Şayet bu iddialar doğruysa, yani hainlerin ardında CIA ve Pentagon duruyorsa, karşımızda çok ciddi bir sorun var demektir ve ABD bunun altından kalkamayacaktır. ABD, 15 Temmuz’un içindeyse iki ülke  arasındaki dostluk ve müttefiklik ilişkisi vahim düzeyde hasar görecektir. 

GAYRIMEŞRU ÇOCUKLAR: Kudüs’ün kapısına dayanan Haçlı operasyonu hala iş başında. FETÖ bunların Türkiye’ye tutunmuş ortakçılarıdır. 12 Eylül’de ‘Bizim çocuklar kazandı’ diyorlardı. Çok şükür, 15 Temmuz’da onların gayrimeşru çocukları kaybetti, bu kez Türk milleti kazandı.

AYNI GEMİDEYİZ: Cumhurbaşkanı artık derleyici, dengeliyici, toparlayıcı olsun ve birleştirici mesajlarla üstlendiği görevi yerine getirsin. Başbakan ve hükümeti de ayrım gözetmeksizin herkesi kucaklasın ve unutmasınlar ki hainlere karşı aynı siperdeyiz, aynı gemideyiz, aynı çizgideyiz. MHP, Türkiye’nin ve  Türk milletinin beklentileri doğrultusunda yeni bir sayfa açmaya hazırdır. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler