YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: Gelecekse gömülmeye de hazır olmalıdır
MHP Lideri Devlet Bahçeli, ikinci darbe girişimi iddialarına tepki göstererek, "Ederi bir dolar olan geri gelecekse, gömülmeye de hazır olmalıdır. Hainler ayaklanırken, biz de ağaç kovuğuna mı saklanmacağız?" dedi.
Bahçeli: Gelecekse gömülmeye de hazır olmalıdır
04 Ekim 2016 / 12:25 Güncelleme: 04 Ekim 2016 / 12:36

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ikinci darbe girişimi iddialarına sert tepki gösterdi. Bahçeli, "15 Temmuz'dan bir şey çıkaramayan varsa ya aklını kaçırmış, ya da teneşir özlemi artmıştır. Gelirlerse biz de onları bekliyor olacağız, geldikleri gibi gidemeyeceklerini de duyuruyoruz" dedi.

Bahçeli, AK Parti'ye verdikleri destek nedeniyle eleştirilere cevap verirken, "Bir kısım aklıevveller bizi eleştirmektedir. Güya biz AKP'ye bastonluk yapıyormuşuz. Güya biz AKP'nin avukatlığına soyunuyormuşuz. Bre densizler siz FETÖ'nün kurşun askerliğine talip olurken, bizim Türkiye'yi müdafaa etmemiz mi gözünüze batıyor?" ifadelerini kullandı. 

Lozan tartışmalarına da değinen MHP lideri, "Lozan anlaşmasının zafer mi, hezimet mi olduğunu tartışıyoruz. Elalem Jüpiter'in uydusunda su olup olmadığını tartışıyor biz Lozan'ı masaya taşıyoruz. Keşke her şey bununla sınırlı kalsaydı. 

Diyebileceğim tek şey pes doğrusudur. 2. Abdülhamit ne ulu, ne kızıldır. Muhterem yüzlerden, Osmanlı padişahlarındandır ve saygıyı hak etmektedir. Atatürk ile 2. Abdülhamit arasında husumet çıkarmak şuur ve zeka eksikliğidir" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları şöyle:

TBMM'NİN ARKASINDA TÜRK MİLLETİNİN DUA VE DESTEĞİ VAR

Meclis'i samimiyetle çalışan, millet ve memleket aşkıyla yanıp tutuşan vekilleri olan ülkenin sırtı yere gelmez. TBMM, Milli Mücadele yıllarında olduğu gibi, makus tarihi aşacak kudrettedir. TBMM 7 düvelle boğuşmuş, buna rağmen engel tanımamış, saldırılara takılmamıştır. 

Çünkü arkasında büyük Türk milletinin dua ve desteğini almıştır. Meclisimiz zalimlere karşı Türk'ün zafer kılıcı olmuştur. Demokrasi düşmanları, Türkiye'ye kefen biçme hesabında olan hainler TBMM açık oldukça amaçlarına ulaşamayacaklardır.

İHANET VE CİNAYET HİÇBİR TERÖRİSTİN YANINA KALMAYACAK

15 Temmuz'da gazi Meclisimizin tepesinde uçaklar uçurup, silahlarla saldırmanın bedelini ödeyeceklerdir. İhanet ve cinayet hiçbir teröristin yanına kalmamalıdır. TBMM'nin bombalanması yakın tarihin en aşağılık eylemi olarak kayıtlara geçmiştir. Zannettiler ki korkacağız, boyun eğeceğiz, çok şükür ki Türk milleti korkmaz, korkunç oyunlara pabuç bırakmaz.

İŞBİRLİĞİ KANALLARINI AÇIK TUTMALIYIZ

TBMM'nin yeni yasama yılında yüksek bir fazilet örneği göstermeliyiz. Oyalanacak vakit, israf edecek kaynağımız yoktur. Demagoji ve istismarla geçirecek 1 saniyemiz kalmamıştır. Türkiye'nin zincirlerinden kurtulması için mücadele kararlılığı lazımdır. Artık her şey 15 Temmuz sonrasına göre şekil alacaktır.

İşbirliği kanallarını açık tutmalıyız. Yeni anayasa için dürüst ve dayanışma içinde bulunmalıyız. Önceliklerimiz; vatan, millet ve istikbalimizdir. Doğal olarak bu görevden kaçamayız, ihmal edemeyiz. Ayağımızdan çekiştirmeye, elimizden tutmaya çalışanlara fırsat vermeden yolumuza çıkanları tek tek ayıklayacağız.

GÖMÜLMEYE HAZIR OLMALILAR!

Diyorlar ki kasıma dikkat edin. Yeni bir darbe teşebbüsü olacakmış. FETÖ bir kez daha silaha sarılacakmış. Bu kişilerin karamsarlık ve korku aşılaması art niyetlidir. Ederi bir dolar olan geri gelecekse, gömülmeye de hazır olmalıdır. Hainler ayaklanırken, biz de ağaç kovuğuna mı saklamacağız? 

Kim darbe hazırlığı yapıyorsa bedelini ödemeye hazır olmalıdır. 15 Temmuz'dan bir şey çıkaramayan varsa ya aklını kaçırmış, ya da teneşir özlemi artmıştır. Gelirlerse biz de onları bekliyor olacağız, geldikleri gibi gidemeyeceklerini de duyuruyoruz.

CHP'YE ELEŞTİRİ: SU KAYNATTIĞINI, KAYIŞ YAKTIĞINI GÖRÜYORUZ

CHP eleştiriyor muhalefet ediyormuş, bize ne? Ağıt mı yakalım, kapısına yüz mü sürelim. Bilinsin ki herkes kendi fıtratına uygun davranacaktır. Biz milletin yanında, Hakk'ın yolundayız. Bundan da taviz vermeyiz, dayatmalara gelmeyiz, yalan saptırmalara itibar etmeyiz.

Yenikapı ruhuna bağlı kalacağız dedik. Söz ağızdan bir kere çıkar. Milletimize teminat verdik. Hükümete bindirmek, zora sokmak için fırsat kollamadık. Yeri geldiğinde, hükümete elbette demokratik eleştirilerimizi yaptık, yaparız, yapmaya devam ederiz. Siyasi kan davalarından ülkenin çok çektiğini iyi biliyoruz. Bizim de fıtratımızda gerekirse kefensiz toprağa girmek vardır.

15 Temmuz'u yaşayan bizatihi milletimizdir. 15 Temmuz gecesinin Bağdat ve Şam'daki örneklerinden ne farkı vardır? Darbecilere meydan okumasaydık, milletimiz tankların önüne çıkmasaydı, Türkiye'nin ne olacağını hesaba katan olmuş mudur? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Ekim'de TBMM'deki konuşmasında Yenikapı ruhundan bahsetmiştir. Pek tabii biz de aynı karardayız. CHP'nin su kaynattığını ve kayış yaktığını görüyoruz. Beklentimiz Sayın Erdoğan'ın da sözleşmeye sadık kalması ve AKP'nin de buna uygun davranış göstermesidir.

15 Temmuz itibariyle Türkiye'nin siyasi ve sosyal yapısı farklılaşmıştır. Üzerinde titrememiz gereken bir vatanımız vardır. Cepheleşmeye dur demeliyiz. Türkiye'nin iç ve dış sorunlarına karşı ortak ve sağlam bir set inşa etmeliyiz. Milletimizin ihtiyaç ve talepleri neyse uzlaşmalıyız. MHP bu vatanı karşılıksız sevmiştir.

 // Rasim DUMAN
LOZAN, "ULU Hakan 2. Abdulhamid" ve Mustafa Kemal hakkindaki sozleri haric, diger beyanlarinin altina imzamizi atiyoruz....
04 Ekim 2016 12:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler