YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli faturayı AKP'ye kesti
Gaziantep'teki saldırı ile ilgili açıklama yapan bir başka isim de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. Bahçeli, eylemin PKK'nın işi olduğunu söyledi ve Suriye'yi işaret etti. Bahçeli bunun sorumlusunun da AKP'nin Suriye politikası olduğunu belirtti...
Bahçeli faturayı AKP'ye kesti
22 Ağustos 2012 / 12:39 Güncelleme: 22 Ağustos 2012 / 12:38

-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Gaziantep'in bombalı saldırıya uğraması ve özellikle sivil vatandaşlarımıza yönelik katliam girişimi aslına bakarsanız Türkiye'nin kardeş kavgasına düşmesi için yapılan en karanlık terör hamlesidir'' dedi.

Bahçeli, MHP Gaziantep İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, ''Bu saldırı ya PKK terör örgütünün doğrudan doğruya bir işidir. Ya Suriye veya diğer bazı bölge ülkelerinin istihbarat teşkilatları vasıtasıyla PKK'ya ihale ettiği ve AKP zihniyetinin Suriyeli muhalifleri destekleme inadına kanlı bir karşılıktır'' diye konuştu.

Bahçeli, Gaziantep'teki terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, artık hükümetin bir karar vermesi ve irade oluşturması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Bölücü terörün alanını daraltmalı ve üzerine kararlılıkla gitmelidir. Korkmamalı, çekinmemeli ve geri durmamalıdır. Asılsız ve temelsiz özgürlük, demokrasi ve barış sözlerinin haramzadelere kolaylık ve uygun zemin vermekten başka bir şeye yaramadığını görmelidir. Başbakan Erdoğan net ve açık olmalı, temsil ettiği millet görevinin icaplarını acilen yerine getirmelidir. Bize göre demokratik açılım isimli yıkım projesinden ve sözde Kürt sorununu konuşmaktan bir an önce vazgeçilmelidir.'' (AA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler