YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: En vahim olanı da ...
Bahçeli, Türkeş'in mezarına karanfil bıraktı.
Bahçeli: En vahim olanı da ...
04 Nisan 2010 / 14:14 Güncelleme: 04 Nisan 2010 / 14:25

Türkiye'nin dört bir yanından gelen ülkücüler, eski MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş'i, ölümünün 13. yılında kabri başında andı. Törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş ile milletvekilleri, partililer ve Türkeş'i seven yüzlerce vatandaş katıldı.

Kur'an-ı Kerim'in okunduğu törende, Türkeş için dualar edildi. Daha sonra Bahçeli, Türkeş'in mezarına karanfil bıraktı, Erciyes'ten getirilen toprağı serpti. Anma törenine gelenlere seslenen MHP lideri Bahçeli, birlik beraberlik mesajı verdi ve Türkeş'in siyasi hayatındaki önemini anlattı.

Rahmetli Alparslan Türkeş'ten alınacak çok büyük dersler olduğunu dile getiren Bahçeli, yurt dışında da soydaşların olduğunu hatırlattığını ifade etti. Henüz milli kimlik ve milli birlik konusundaki tahriklerin bu derece tırmanmadığı ve hükümet eliyle yıkılmaya çalışılmadığı yıllarda bile Türkeş'in bu vahim gelişmeleri görebildiğini, Türk milletine musallat olacak tehlikeler konusunda daha o yıllarda ülkeyi uyardığını anlatan Bahçeli, "Türkiye sosyal, siyasal, ekonomik ve kültürel buhran ve bunalım hali yaşamaktadır. Bunlardan daha vahimi ise Türk milleti bin yıllık kardeşliğini sorgulama ve sadakatini sınama noktasına kadar sıkıştırılmış ve gelinmiştir. Merhum Türkeş'in sevdalı olduğu Türk mellite üzerinde tehditlerin arttığı bugünlerde milli kimlik, milli varlık ve milli bekanın devamı için ittifak etmiş vatan evlatlarının dayanışmasına ve güç birliğine her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır." dedi.

MHP'nin bu tehlikeler karşısında yeni bir sabır ve demokrasi sınavı verdiğini belirten Bahçeli, milletin yükselmesi yolunda yegane umut olmayı sürdürdüğünü ifade etti. Fitne ve fesada fırsat vermeden demokrasi içinde üç hilalin hak ettiği yere taşınacağını vurgulayan Bahçeli, yılmadan, usanmadan çalışmanın herkesin görevi olduğunu belirtti. Bahçeli, konuşmasının ardından partilileri selamladı.
Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler