YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: "Anamuhalefet, takozdur!"
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Washington'dan icazet arayacak, siyasetini yabancılara endeksleyecek kadar çaresizliğe mahkum hale gelen anamuhalefet partisi, ülkemizin önündeki başlıca takozdur" dedi.
Bahçeli: "Anamuhalefet, takozdur!"
03 Aralık 2013 / 12:12 Güncelleme: 03 Aralık 2013 / 12:21

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye, yıllardan beri tek sermayeleri kutuplaştırma ve cepheleştirme olan AKP-CHP-BDP'nin çekişmesi ile israf olmaktadır. Manevi değerlerimizi istismar eden, bölücülere umut veren, PKK'ya el uzatan iktidar partisiyle, Washington'dan icazet arayacak, siyasetini yabancılara endeksleyecek kadar çaresizliğe mahkum hale gelen anamuhalefet partisi, ülkemizin önündeki başlıca takozdur" dedi.

Türklüğü inkar etmenin en şiddetli ırkçılık ve düşmanlık olduğunu belirten Bahçeli, "(Türk dediğin bir sentezdir ve Türk diye bir ırk yoktur) diyerek ağaç kovuğundan çıktığını, cami avlusunda bulunduğu, nüfus kütüğünü Kandil'deki mağaralara yazdırdığını zımnen kabullenen, tescilli ve markalı Türk hasımlarına unvan veren, mevki kazandıran ve oraya buraya saldırtan; Başbakan'dır" diye konuştu.

Etik değil

Bahçeli, partisinin TBMM Grup toplantısından çıkışında bir gazetecinin "2004 yılında yapılan MGK toplantısında alınmış bazı tavsiye kararları ve sonrasında başlayan tartışmalarla ilgili" sorusunu yanıtlarken, "MHP, kurulduğu günden bugüne hiçbir siyasi partinin içişlerine karışmama ilkesiyle faaliyet sürdürmektedir. Bir partinin iç sorunları üzerinde bizim mütalaa yürütmemiz doğru değildir, etik değildir, yakışık almaz" dedi.

 

AA

13:24
 // TAKOZ OLMA BAŞKA İHSAN İSTEMEZ
E nihayet itiraf ettin. Birlik ve beraberliğe, istikrar'ra, ülkenin gelişmesine, yenilenmesine hep takoz oldunuz zaten....
03 Aralık 2013 13:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler