YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bağış'tan Zana'ya destek
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''Sayın (Leyla) Zana son zamanlarda 'Ben elimi taşın altına koymak istiyorum' diyorsa, tabii ki buna bizim de olumlu yaklaşmamız gerekir diye düşünüyorum'' dedi.
Bağış'tan Zana'ya destek
15 Haziran 2012 / 17:26 Güncelleme: 15 Haziran 2012 / 17:31

Bağış,  Avrupa Isı Zirvesi'ndeki konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Leyla Zana'nın açıklamalarını şöyle değerlendirdi:

''Leyla Hanım'ın son günlerde yaptığı açıklamalar, son derece yapıcı, olumlu. İnşallah geçmişte yaptığı hatalı açıklamalardan dönüş için bir vesile olur. Ben 2 gün evvel Strasburg'taydım KPK toplantısına katıldım. Orada Sayın Zana'ya ilişkin açılan davayla ilgili çok sorular geldi. Orada da söyledim, AP üyelerine de anlattım. Bugün AB üyesi ülkelerde birisi çıksa, seçilmiş bir parlamenter çıksa, 'El Kaide terör örgütü değildir dese, El Kaide özgürlükleri savunuyor, silah onların bir güvencesidir' dese, o ülkelerde de savcılar harekete geçerler. Kimse de o savcılara ne yapıyorsun demez. Ama bugün Türkiye'de kanayan bir yaramız var. Bu yaranın tedavisi için herkese çok büyük görev düşüyor. Sayın Zana son zamanlarda 'ben elimi taşın altına koymak istiyorum' diyorsa, tabii ki buna bizim de olumlu yaklaşmamız gerekir diye düşünüyorum. Yeter ki samimi olsunlar, yeter ki inandırıcı olsunlar.

Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir siyasetçi terörle bir yere varamamıştır. Hiçbir terör örgütü hiçbir zaman bir şey elde etmemiştir. Zaten terör örgütünün başındakilerin asıl amacı terör bahanesiyle yarattıkları uyuşturucu rantından, insan kaçakçılığı rantından elde ettikleri gelirlerdir. Artık gerçekten bu ülkede kardeşçe yaşamanın vakti gelmiştir. Bu ülkede herkese, her türlü imkanlar vardır. Eğer barışı isteyenler varsa, bunun başında Sayın Başbakanımız gelmektedir. Daha dün yaptığı konuşmada barışın önemine, insanlığın kardeşçe yaşamasının önemine değinmiştir. Umarım herkes, alması gereken mesajı almıştır o konuşmadan.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler