YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bağış'tan Tarhan'a tepki
Eğemen Bağış'tan, Emine Ülker Tarhan'a 'militan' tepkisi...
Bağış'tan Tarhan'a tepki
17 Aralık 2011 / 07:43 Güncelleme: 17 Aralık 2011 / 07:45
AB Bakanı Egemen Bağış, dün 'Gremeen Mikrokredi Programı' kapsamında desteklenen 55 bin kadının emeğinin sigorta kapsamına alınması törenine katıldı.

Konuşmasında, HSYK'yı kastederek, "Orada bize YARSAV'ın militanı olacak adam lazım." diyen CHP'li Emine Ülker Tarhan'a tepki gösterdi. Bağış, "Bir yandan hukuk üzerine eğitim almış, yıllarca hâkimlik yapmış, sonra da vekil seçilmiş bir başka kadının tutup 'Yargıda militan lazım' deme zihniyetiyle kıyaslandığı zaman burada 81 ilden gelen kadınlarımız eli öpülesi kadınlardır." dedi.

AB Bakanı Bağış, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, mikro krediden faydalanan 55 bin kadının sigorta altına alındığını söyledi. Türkiye'de bugün on binlerce insanın mikro kredi sayesinde çok farklı bir noktada olduğunu dile getirdi. AB Bakanı, ardından sözü "YARSAV'ın militanı olacak adam lazım bize." diyen CHP Grup Başkan Vekili Tarhan'a getirdi. "Yıllarca hakimlik yapmış, sonra da milletvekili seçilmiş bir kadının tutup 'Yargıda militan lazım' deme zihniyetiyle kıyaslandığı zaman burada 81 ilden gelen kadınlarımız eli öpülesi kadınlardır." diyen Bağış, şöyle devam etti: "Kimileri kendine kukla ararken, kimileri de 'ben hayatın gidişatını pozitif yönde değiştirebilirim' deyip 300 lira, 500 lira ile tüm engellere rağmen gerçekten bir fark ortaya koyuyor. 'Ben varım' diyen, 'bu ülkenin saygın bir vatandaşıyım, ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmak istiyorum, ben kimsenin militanı olmak istemiyorum, ben ülkemin kalkınmasını istiyorum' diyebilmek önemli, onlara saygı duymak gerekir." (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler