YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bağış'tan CHP'ye: Yüreğin yetiyorsa...
Bakan Bağış, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayına ilişkin çok sert konuştu.
Bağış'tan CHP'ye: Yüreğin yetiyorsa...
31 Mart 2013 / 09:11 Güncelleme: 31 Mart 2013 / 09:13

Bakan Bağış, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayına ilişkin, ''Sayın Kılıçdaroğlu, yüreğin yetiyorsa gel AK Parti'nin karşısına yine bizzat kendin aday olarak çık'' dedi.
 
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Bayrampaşa Gençlik Merkezi Kültür Salonu'ndaki AK Parti Bayrampaşa İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda, cuma günü TBMM'de yoğun bir mesaiyle çalıştıklarını ifade ederek, ''Bizim milletin vicdanında yargılanıp müebbet muhalefete mahkum olmuş ana muhalefet partimiz CHP, yine adres şaşırdı. Yine yanlış zamanda, yanlış kişiye, yanlış gensoruyu verdi. Dün, Irak ile yapılan enerji anlaşmaları konulu gensoruyu Dışişleri Bakanı'na verdikleri için, biz o hatayı da düzelttik, Enerji Bakanımız da buna cevap verdi'' diye konuştu.

Deniz Baykal'ın CHP Genel Başkanlığı'ndan ayrılmasından dolayı birtakım endişeler taşıdığını belirten Bağış, şöyle devam etti:

''Eskiden sayın Baykal'ın hatalarını gördüğümde, 'Biz bundan iyisini bulamayız, tam dişimize göre rakip. Bu adama sahip çıkmamız lazım' diye düşünürdüm. Baykal gitti diye tam endişeleniyordum, sayın Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç'ın deyimiyle Rabbim verdikçe veriyor, o gitti daha iyisi geldi.''

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday belirleme konusunda derde düştüğünü söyleyen Bağış, ''Sayın Kılıçdaroğlu, yüreğin yetiyorsa gel AK Parti'nin karşısına yine bizzat kendin aday olarak çık. Hem bahanen olur hem de bu vesileyle İstanbul'un ilçelerinin adlarını öğrendiğini de millete göstermiş olursun'' şeklinde konuştu.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler