YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bağış'tan CHP'ye: Sen git çöp topla!
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, partisinin Beşiktaş İlçe Teşkilatı’nda partililerle bayramlaştı.
Bağış'tan CHP'ye: Sen git çöp topla!
16 Ekim 2013 / 13:57 Güncelleme: 16 Ekim 2013 / 18:47

Bağış, partililerle bayramlaşmasının ardından açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin tabuları yıkan ve hizmetleri vatandaşlarına sunan bir parti olduğuna değindi. Egemen Bağış, "Yıkacağımız bir diğer tabu da Beşiktaş’taki milletin vicdanında yargılanıp müebbet muhalefete mahkum olmuş olan zihniyeti yıkmak olacaktır. Biliyorsunuz CHP zihniyetinin pek kurban geleneği yok. Ama toplumdan da kopmamak adına ne yapalım diye düşünüyor ve anladığımız kadarıyla Türkiye’nin baronlarına genel müdürlerini kurban etmeye karar vermişler.

Bu milletin değerlerinden kopuk, empati kurma yeteneği olmayan bir zihniyet. Yerel seçimlerde laiklik sloganını kullanan zihniyete söylenecek tek şey var, sen git çöpü toparla, sokakları temizle, sen heykel yapmaktan başka ne verdin ki bu Beşiktaş’a?" dedi.
AK Parti’nin yükselmesinden rahatsız olanların Türkiye’nin başına çorap ördüğünü belirten Egemen Bağış, “İstanbul’un Taksim’indeki 3-5 ağacın kesilmesini kendi rant odaklarına taksim etmek istediler ama bu millet ona müsaade etmedi" diye konuştu.

“Siz Noel'de çalışmıyorsunuz, Türkiye'de dini bayram var"

İlçe Başkanlığı önünde gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bağış, bugün açıklanacak AB İlerleme Raporu’na ilişkin her yıl komisyon tarafından ilerleme raporu hazırlandığını kaydederek, “ Biz her yıl o raporla ilgili incelemelerimizi yapar, görüşlerimizi paylaşırız. Bu sene Avrupa Birliği raporu bugün yani Kurban Bayramı’nın 2. Gününde açıklayacağını ilan ettiğinde kendileriyle temas kurduk. Siz nasıl Noel’de çalışmıyorsanız, Türkiye için Kurban Bayramı da mübarek bir gündür, dini bayramdır. Böyle bir günde bu raporu yayınlamaktansa ya 2-3 gün önce yada 2-3 gün sonra yayınlayın dedik. Ama bu karşılıklı saygının gereğidir. Maalesef tarihi değiştiremediler. Biz de bir karar aldık. İlerleme Raporu’nun içeriğiyle ilgili bayram sonrasına kadar ben yorum yapmayacağım. Bayramdan sonra kapsamlı değerlendirmemi paylaşacağım" dedi.

 

DHA

SEN KESME ULAN AYI!
 // DÜNYANIN EN DİJİTAL ADAMI
Dini bayramlarda, nedense chp havale geçiriyor, transa girip, sara nöbetleri geçiriyor. Bu rahatsızlığa tıp dilinde 'kemalutus kompültus senromu' adı verilmektedir. Yani tipik laikatak ve agresif kemalist kişilik bozukluğu işte. Bu tipler görüldüğü yerde, mümkün olduğunca hızlı bir biçimde uzaklaşılmalı, değilse ölü yada heykel taklidi yapılmalıdır. Tetanos ve kuduz aşınız varsa tabi....
16 Ekim 2013 Çarşamba 23:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler