YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bağış: Boynumuzun borcu
AK Parti'nin İzmir mitinginde CHP'nin kalabalığının üzerine çıktığını iddia eden Devlet Bakanı Bağış, 'İstanbul'da Türkiye'nin rekorunu kırmak boynumuzun borcudur.' dedi.
Bağış: Boynumuzun borcu
04 Haziran 2011 / 23:11 Güncelleme: 04 Haziran 2011 / 23:25

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''Bugün AK Parti İzmir mitinginde CHP'nin kalabalığının üzerine çıktık, İzmir'de patladık. Yarın Kazlıçeşme'yi patlatarak, eğer İzmir'de CHP'nin üzerine çıktıysak, İstanbul'da bizim Türkiye'nin rekorunu kırmak boynumuzun borcudur'' dedi.

Bağış, AK Parti sandık görevlileriyle Üsküdar'daki Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda bir araya geldi.

Bu seçimlerin çok önemli olduğunu belirten Bağış, şunları söyledi:

''12 Haziran'daki seçimlerde ne olacak biliyor musunuz  2002'de iktidar olan milletin temsilcileri, 2007'de muktedir oldu. 2011'de de milletin bizzat kendisini muktedir kılacaklardır. Bu seçim, siyasi partiler arasında yapılan bir seçim değil. Sakın öyle bir yanılgıya düşmeyin. Bu seçim, statükoyla milletin muktedir olması arasında bir seçimdir. Bakın, karşımızdaki üç parti kol kola girdi, bize saldırıyor. Yeni mi, hayır. Anayasayı değiştirme çabalarımızın başladığı günden bu yana. Referandum sürecinden bu yana. Üçü kol kola bizimle uğraşıyor. Şimdi içerideki odaklar, Kandilli ile Silivri arasındaki teleferikle gidip gelenler, ellerindeki bütün cephaneyi harcadılar, baktılar kesmiyor, şimdi dışarıdan destek almaya başladılar. Yazılar çıkarttırıyorlar. '66 yılın en başarılı hükümeti ama onlara oy vermeyin, CHP'ye oy verin'. Öyle dolaylı değil, direkt bodoslama. Hedef gösteriyorlar. Hani bir laf var ya 'bazı horozlar kendi öttüğü için sabah olur sanırmış'. Mevlana diyor ya, 'körler görmese de yıldızlar var'. Bunların gözleri var, görmüyorlar ama Türkiye'nin gerçekten milletinin önü açık. 'En gürültülü davulun içinde havadan başka bir şey yoktur' diye İngilizlerin lafı var. Bunlar gürültü yapadursunlar, biz 12 Haziran'da sandıkları patlatacağız.''

Bu işin iki tılsımlı kelimesi bulunduğunu, bunlardan birinin ''sevgi'', diğerinin de 'yılmamak' olduğunu dile getiren Bağış, ''Bizim değerlerimizde, bizim inançlarımızda, bizim mukaddes kitabımızda 'Allah sabredenlerle beraberdir' diye bize müjdelenmiyor mu  Bugüne kadar sabrettik. Şimdi bu ülkede bir daha kimsenin kimseyi ezemeyeceği, kimsenin kimsenin yaşam tarzına karışamayacağı, milletin dilediği gibi yaşayacağı, çocuğunu istediği gibi yetiştirebileceği, istediği kitabı okuyabileceği, istediği kıyafeti giyebileceği, herkesin huzur içerisinde mutlu olacağı bir Türkiye'nin hayalini kuruyoruz, onu gerçekleştiriyoruz'' diye konuştu.

Bağış, 2001'den bu yana bir hayal kurduklarını ve o hayallerin önündeki engelleri yıkacakları günün de 12 Haziran olacağını dile getirdi.

AK Parti'nin bugün İzmir'de gerçekleştirdiği mitinge işaret eden Bağış, ''Bugün AK Parti İzmir mitinginde CHP'nin kalabalığının üzerine çıktık, İzmir'de patladık. 12 Haziran'a şunun şurasında bir hafta kaldı. 12 Haziran, Türkiye'nin dönüm noktasıdır arkadaşlar. Onun için sandıklara bir genç kızımızın çeyiz sandığı gibi, gözümüzün bebeği gibi bakmak zorundayız. Şu anda 177 bin sandıkta AK Parti'nin görevlileri hazır. Türkiye'de milyonlarca teşkilat mensubumuz önümüzdeki pazarı dört gözle bekliyor, görevini yerine getirmek için. Biz yine bu seçimde sandıkta kazanacağız arkadaşlar. Yarın Kazlıçeşme'yi patlatarak, eğer İzmir'de CHP'nin üzerine çıktıysak, İstanbul'da bizim Türkiye'nin rekorunu kırmak boynumuzun borcudur arkadaşlar'' şeklinde konuştu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu da 12 Haziran'ı, demokrasi mücadelelerinin finali olarak adlandırdıklarını söyledi.

Babuşçu, AK Parti'nin, Türkiye'de yeni bir siyaset anlayışını tanımladığı gün aynı zamanda birilerine karşı da çetin bir mücadeleyi başlattığını kaydederek, bu yola çıkarken de siyaseti millet için yapacaklarını, bunu milletin özüyle ruhuyla bütünleşerek yapacaklarını, milletten başka bir otoriteye de boyun eğmeyeceklerini söyleyerek çıktıklarını anlattı.

Seçimin sandıkta kazanılacağını vurgulayan Babuşçu, seçim için çok çalıştıklarını ve son günlerde daha da fazla çalışmaları gerektiğini kaydetti. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler