YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bağış 28 Şubat'ı hatırlattı
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış,"Türkiye'de artık demokrasiye baskı yapan anlayışların, değil bin yıl, bir saniye bile yaşamasına müsaade etmeyecek bir AK Parti zinhiyeti var.' dedi.
Bağış 28 Şubat'ı hatırlattı
27 Şubat 2012 / 23:55 Güncelleme: 27 Şubat 2012 / 23:58

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye'nin demokratikleşmesi açısından 28 Şubat'ın herkesin anılarında ve zihinlerinde ayrı bir yeri olduğunu belirterek, "Türkiye'de artık demokrasiye baskı yapan anlayışların, değil bin yıl, bir saniye bile yaşamasına müsaade etmeyecek bir AK Parti zihniyetinin olması çok ama çok önemlidir" dedi.

AK Parti Ankara İl Başkanlığınca Cer Modern'de düzenlenen Avrupa Birliği sergisi, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, AK Parti Antalya Milletvekili ve eski AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan ve davetlilerin katılımıyla açıldı.

Açılışta konuşan Bağış, sergide yer alan gazete haberlerinin Türkiye'nin AK Parti döneminde Avrupa Birliği yolunda katettiği mesafeyi gözler önüne serdiğini belirterek, "Artık başkalarının kapısında el pençe divan duran liderlerimiz değil dünyanın ağzının içine baktığı bir Başbakanımız var. Artık Türkiye kendisine yön verilen bir ülke değil artık dünyaya yön veren bir ülke haline geldi. İşte bu da 9 yılda AK Parti'nin Türkiye'yi nereden nereye getirdiğinin en güzel göstergesi" dedi.

Türkiye'nin AB sürecinin demokratikleşme, şeffaflaşma ve kalkınma süreciyle doğrudan bağlantılı olduğunu kaydeden Bağış, bundan 15 yıl önce düşünülmeye dahi çekinilen konuların bugün her platformda rahatça tartışılabildiğini dile getirdi.

Konuşmasında 28 Şubat sürecine de değinen Bağış, "Türkiye'nin demokratikleşmesi açısından 28 Şubat'ın hepimizin anılarında ve zihinlerinde ayrı bir yeri vardır. İşte Türkiye'de artık demokrasiye baskı yapan anlayışların değil bin yıl bir saniye bile yaşamasına müsaade etmeyecek bir AK Parti zihniyetinin olması çok ama çok önemlidir" diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler