YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bağdat'taki kritik görüşme sonrası ilk açıklama
Başbakanlık, Irak Hükümetiyle güvenlik alanında işbirliğinin derinleştirilmesini teminen yeni mekanizmalar oluşturulması için bir çalışma başlatılması konusunda mutabık kalındığını açıkladı.
Bağdat'taki kritik görüşme sonrası ilk açıklama
11 Aralık 2015 / 14:01 Güncelleme: 11 Aralık 2015 / 14:51

Dışişleri Müsteşarı Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Özel Temsilcileri sıfatıyla Bağdat'ta yaptığı görüşmelerde, Irak Hükümetiyle güvenlik alanında işbirliğinin derinleştirilmesini teminen yeni mekanizmalar oluşturulması için bir çalışma başlatılması konusunda mutabık kalındığı belirtildi.

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Sinirlioğlu ve Fidan'ın Bağdat'a giderek Irak Başbakanı Haydar el Ebadi, Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi ve Savunma Bakanı Halit el Ubeydi ile görüştükleri belirtilerek, "Görüşmelerde, Irak'ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne duyduğumuz saygı vurgulanmış, DEAŞ terör örgütüne karşı mücadelede Irak yönetimine vermekte olduğumuz desteğin sürdürülmesi konusundaki kararlılığımız teyid edilmiştir" denildi.

slm
 // mustafa
Türkiyenin desteğini istemiyorlar, bizimkiler ne diye bu kadar ısrar ediyor anlamış değilim. Hem şimdiye kadar nerdeydiniz demezler mi insana! ...
11 Aralık 2015 Cuma 14:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler