YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bacanağın avukatından ilginç çıkış
Bacanağın avukatından ilginç çıkış
11 Ocak 2014 20:00
Binali Yıldırım'ın bacanağı Cemalettin Haberdar'ın serbest bırakılmasının ardından Avukatı Ahmet Lütfi Akkuş'un serzenişi, son zamanlarda Hükümet'e yönelik yapılan operasyonlardaki çarpıklığı gözler önüne serdi.

İzmir Liman İşletmesi'ne yönelik operasyonu kapsamında gözlatına alınan sanıklardan 14'ü tutuklandı. Serbest bırakılan 13 kişinin arasında yer alan eski Bakan ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın bacanağı Cemalettin Haberdar'ın avukatı önemli açıklamalarda bulundu.

"Türkiye'de ilginç bir süreç yaşıyoruz"

Avukat Ahmet Lütfi Akkuş şunları söyledi:

"İzmir merkezli yapılan operasyonda müvekkilim Cemalettin Haberdar, 'çete üyesi olmak' 'rüşvet almak' suçları savıyla hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Halbuki bugün ifadesini verdiğinde mahkemeye sevk maddesi sadece rüşvete aracılık etmek şekline bürünmüştü. Böyle bir şeyinde baki olmadığı zaten çıplak gözle bugün verdiği ifadenin bile incelenmesi suretiyle anlaşılabilecektir.

Bu bağlamda dava açılacak. Seyredecek ve göreceğiz. Yaklaşık 20 gündür Türkiye'de ilginç bir süreç yaşıyoruz. İnsan haklarının, hayatını gizliliğinin tamamen göz ardı edildiği çok ilginç bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci Cemalettin Haberdar da sonuna kadar iliklerinde hissedecek kadar yaşadı. Aslında burada yapılmak istenen şey, operasyonun zamanlaması göz önüne alındığında Cemalettin Haberdar'ın geçerek yakınlarına bir ders vermekti belkide. Hukukun herkese lazım olduğunu ve hukukun oynamaması gereken devletin temeli olduğunu düşünüyorum."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler