YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babasıyla hakim karşısına çıkacak
Babasıyla hakim karşısına çıkacak
11 Şubat 2010 17:22
Liseli Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu ile tutuklu bulunan babası Nida Garipoğlu, davaların birleştirilmesi ile 26 Şubat'ta birlikte hakim karşısına çıkacak.

Adliye çıkışı konuşan Münevver'in babası Süreyya Karabulut, oğlunun Cem Garipoğlu'nun üzerine attığı sıvıyla ilgili olarak, "Şırınganın içindeki madde, anladığım kadarıyla idrar" dedi.
 

Adliye çıkışı baba Süreyya Karabulut ile ailenin avukatı Rezan Epözdemir, ilk duruşmaya ilişkin basın mensuplarına açıklama yaptı.

Avukat Epözdemir, duruşmada hoş olmayan şeyler yaşandığını belirterek, "Enver'i de anlayabiliyorum, yaptığı uyun değil, hiçbir sebep bunu meşru kılamaz. Vahşice ablası katledilmiş bir kardeş. Hayatın genç olgunlaştırmak zorunda kaldığı bir genç" şeklinde konuştu.

Özdemir, Enver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun üzerine fırlattığı şırıngada bulunan sıvının yaralayıcı bir madde olup olmadığının sorulması üzerine, "Tuz ruhu gibi bir şeymiş. Olmamalıydı. Hoş değil. Adalet tecelli edecek. Her şeyden önce mahkemeye karşı saygısızlık olarak görülür." dedi.
 

Avukat Epözdemir, ilk duruşmada yaşananlar nedeniyle Enver Karabulut'un sonraki duruşmalara alınıp anılmayacağının sorulması üzerine de, "Bundan sonraki duruşmalara girmemesi konusunda bir karar yok" şeklinde konuştu. Epözdemir, açıklamalarını şöyle sürdürdü;
 

"Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi bizim de talebimiz doğrultusunda hem usul ekonomisi açısından, hem de hukuki fiili bağlantı olduğu için birleştirme kararı verdi. Dosyayı 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Keşke yaşanmasaydı, hoş değildi. 'İddia makamının sorusuna önümüzdeki celse cevap vereceğim' dedi. Düşünüp planlıyım der gibi. Garip cevaplar verdi.
Telkin edilen her şeyi anlattı. Sevgili meslektaşımız, yargılama devam ederken rapor talep edeceğini söyledi. Benden de sağlıklı olduğunu ifade ettim."
 

Cem Garipoğlu'na bir hikaye ezberletildiğini ve ilmek ilmek sürecin anlatıldığını savunan Epözdemir, "Çocuk o hikayeyi burada anlatıyor. Hayatın olağan akışına uygun olmayan şeyler. Bir araba beni aldı, nereye gittiğimi bilmiyorum. Bana bir takım gıda maddeleri bırakıldı. Kimin götürdüğünü, kimin getirdiğini bilmiyorum. Nasıl geldim bilmiyorum gibi mantık kurallarına aykırı hikaye anlatılıyor. Bir ak sakallı dede eksik. Babayı sorumluluktan kurtarmak, azmettirenlerin sorumluluğunu bertaraf etmeyi hedefliyorlar. Biz bu oyunu bozacağız" dedi.
  

Süreyya Karabulut ise oğullarının duruşmada yaptıklarından dolayı anne ve baba olarak rahatsızlık duyduklarını söyledi. "17 yaşında genç bir delikanlının, yaptığı bir hatadır" diyen Karabulut şöyle konuştu;
 

"Olmaması gereken bir hatadır. Bu konuyla ilgili tamamen kendi inisiyatifindedir. Benim ve annesinin haberi yoktur. Madde olarak, benim gördüğüm kadarıyla idrar."
 

Cem Garipoğlu'nun tamamen ezber bir ifadesi olduğunu kaydeden Karabulut, "Daha önce bu pazarlıkla teslim edilen Cem Garipoğlu'nun emniyette verdiği ifadeleri aynen tekrarladığını gördüm. İnşallah bu ezber bozulacak. Davamız 4. Ağır Ceza'ya gitti. Ezber bozulduğu zaman davanın gerçek yönüne doğru gideceğini düşünüyorum. Bir ifadeyi, önümüzdeki celse söyleyeceğini belirtti. Bizim aile olarak davayı izlememiz, ezber üzerine gidiliyor. Biz de bu tiyatroyu izliyoruz. Ben de girebilirdim silahla, anne de girebilirdi. Evladımız gitti. Burası adliye. Adliyeye silahla gelinmez, o kadar çocuk değiliz" şeklinde konuştu.
 

Baba Süreyya Karabulut, duruşmada kızının katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun gözlerinin içine baktığını ifade ederek, "Şunu gördüm ki, inanın bu davanın seyri arka bahçesi aydınlığa çıkacaktır. Zanlı baskı altındadır. Sürekli bu ezberin sonucunda burada bu mahkeme huzurunda anlattıkları birdir. Cinayetin arka bahçesine değinilmedi. Merakla bekliyoruz. Onun gözünden almış olduğum elektrik bu. Çözüleceğine inanıyorum" dedi. İHA

İLGİLİ HABER

Neden ve nasıl öldürdüğünü anlattı TIKLAYIN
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler