YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babama üzüldüğüm için teslim oluyorum
Yaklaşık 7 aydır aranan Münever Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun avukatı, Cem'in neden teslim olduğunu anlattı...
Babama üzüldüğüm için teslim oluyorum
17 Eylül 2009 / 07:35 Güncelleme: 17 Eylül 2009 / 09:06

Garipoğlu ailesinin avukatı Aytekin Kaya, Cem Garipoğlu'nun babasının durumundan dolayı vicdan azabı çektiğini ve teslim olmasında bu durumun etkili olduğunu söyledi.

Garipoğlu ailesinin Avukatı Aytekin Kaya, Cem Garipoğlu'nun babasının durumundan dolayı vicdan azabı çektiğini ve "Babama üzüldüğüm için teslim oluyorum" dediğini ifade etti.

Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı olarak aranan firari şüpheli Cem Garipoğlu'nu polise teslim eden Garipoğlu ailesinin avukatı Aytekin Kaya, Cem'in yakalanma sürecine ilişkin bilgi verdi.

Akşam saatlerinde telefonla kendisini arayan ancak kim olduğunu bilmediği bir kişinin, Cem'in teslim olacağını ve Bahçelievler'de kendisini bekleyeceğini söylediğini anlatan Kaya, bunun üzerine İncirli'de, E-5 Karayolu kenarında Cem'i arabasına aldığını belirtti.

Yolda Cem'in sucuk ekmek istediğini aktaran Kaya, Cem Garipoğlu'nun kendisine, babasının cezaevinde olmasından dolayı vicdan azabı çektiğini ve teslim olma kararını babasını daha fazla yıpratmamak için verdiğini anlattığını söyledi.

Cem'in “Babama üzüldüğüm için teslim oluyorum.” dediğini belirten Kaya, saat 01.00 sularında polislerle buluşarak Cem'i teslim ettiğini ifade etti.

CEM TEDİRGİN

Kaya, C.G'nin tedirgin olduğunu, psikolojisini çok normal görmediğini söyledi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'nde zanlı ile görüşen avukat Kaya, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, C.G'nin Asayiş Şubesi'nde ifade vermesinin söz konusu olmadığını ifade etti. Kaya, C.G'nin Cocuk Şube'ye sevk edileceğini ve ifade verecekse orada vereceğini belirtti.

Gazetecilerin, C.G'nin durumunu sormaları üzerine avukat Kaya, ''Tedirgin, psikolojisini çok normal görmedim'' dedi. Kaya, C.G ile görüşmesinde, tutuklanırsa cezaevine konulacağını, hakkında iddianame hazırlanacağını, yargılanacağını ve hakkında bir hüküm verileceğini anlattığını kaydetti.

Avukat Kaya, olaya İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı el koyduğu için C.G'nin Çocuk Şubesi'nden Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'ne gönderilebileceğini sözlerine ekledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler