YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babacan'dan 'yargı reformu' eleştirisi
Yargı reformu konusunda hükümete bugün bir eleştiri de yine hükümetiçin içinden bir isimden geldi. Başbakan Yardımcısı Babacan, ''Hem siyasi hem ekonomik reformlar yaptık. Ancak yargı belki de reform konusunda en geride kaldığımız alan olmuştur'' dedi.
Babacan'dan 'yargı reformu' eleştirisi
19 Ocak 2012 / 10:52 Güncelleme: 19 Ocak 2012 / 11:26

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ''Suriye'deki olaylar öncesi aslında Türkiye-Suriye-Ürdün-Lübnan' tek bir ekonomik bölge yapmak amacıyla yeni bir yapı kurmuştuk. Suriye'deki olaylar belki bunu bir süre askıya almamıza sebep oldu. Ama en kısa zamanda Suriye'de görünürlük, öngörülebilirlik oluştuğu anda o projeye devam edeceğiz'' dedi. 

Babacan, ''Hem siyasi hem ekonomik reformlar yaptık. Ancak yargı belki de reform konusunda en geride kaldığımız alan olmuştur'' dedi.

Babacan, ''2010 yılındaki anayasa değişik paketine kadar bizim maalesef yargı konusundaki adımlarımız sınırlı kaldı. Yargı alanında gerçekleştirmek istediklerimizin pek çoğu bizzat yargı tarafından engellendi'' yorumunda bulundu...

Başbakan Yardımcısı, ''Türkiye gerçek anlamda bir hukuk devleti olmadıktan sonra ne birinci sınıf bir demokrasi olabilir ne de dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olabilir'' dedi.

Babacan, ''2012 yılı 2011 yılından daha iyi bir yıl olacak her açıdan'' dedi.
 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler