YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baba ocağına ateş düştü: "Ateş düştüğü yeri yakar"
Baba ocağına ateş düştü: "Ateş düştüğü yeri yakar"
25 Şubat 2015 08:00
Malatya'da düşen uçakta şehit olan Hava Pilotu Yüzbaşı Onur Özkaya'nın İzmir'deki baba ocağına ateş düştü.

Malatya’da düşen Rf-4E tipi uçakta şehit düşen Onur Özkaya’nın bir çocuk babası  ve 5 yıldır evli olduğu belirtilirken babası Cengiz Özkaya'nın da havacı olduğu öğrenildi.

Küçüklüğünden beri oğlu Onur Özkaya’nın havacılık ve uçma tutkusunun olduğunu söyleyen Cengiz Özkaya  “Üniversite sınavlarında başka tercih yapmadı. Benimde havacı asker olmamdan dolayı, uçak bakımcı olmamdan dolayı uçakları seviyordu. Uçak sevgisi vardı. Uçmak istiyordu. Daima pilot olmak istiyordu, başka bir arzusu yoktu. 2008 yılında Çiğli'den mezun olunca Malatya'ya gitti. Gittiğinden beri orada görev yapıyordu ve artık buraya dönmek istiyordu. Ama kısmet olmadı. Bu sene tayinlerde İzmir'i bekliyorduk. Mayıs sonunda açıklanacaktı. Kıza bir süre önce gelinim ve torunumla birlikte geldi, beraberdik. Biz de torunumun yaşını kutlamak için Nisan'ın 3'ünde Malatya'ya gidecektik. Kısmet değilmiş. Ateş düştüğü yeri yakar, biz bunları meslek hayatımızda çok yaşadık. Bende uçak bakımcısı olduğum için, pilotlarla etle tırnak gibiyiz.

Uçakların modeli kaç senelik olduğu belli. Ama teknik ekibin bakım konusunda bir şeyi göz ardı edeceklerini düşünmüyorum. Kendim de uçak bakımcısı olduğum için, en ince ayrıntısına kadar uçakların bakımlarının yapıldığını biliyorum. Çünkü içinde can uçuyor, benim oğlum, başkasının oğlu uçuyor. Uçakların yıpranması belirli zaman içinde oluyor. Yurt dışından gelen uçaklar. Malzeme sıkıntısının çekileceğini sanmıyorum. Bu tip kazaların çeşitli sebepleri vardır. Şu oldu, bu oldu diyemem. Bunlar uzun araştırmalar soncunda ortaya çıkacaktır” dedi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler