YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baba Çakıcı'ya protokol mezarı
Cezaevinde bulunan Alaattin Çakıcı'nın, 1980 yılında Gültepe'deki bir çatışmada hayatını kaybeden babası Ali Çakıcı'nın cenazesi, ailenin kararıyla Zincirlikuyu Mezarlığı'nın protokol bölümüne nakledildi.
Baba Çakıcı'ya protokol mezarı
02 Ağustos 2010 / 19:22 Güncelleme: 02 Ağustos 2010 / 19:23

Cenazenin, Ali Çakıcı'nın benzer bir çatışmada hayatını kaybeden yeğeni Necati Çakıcı'ya yakın olması için Zincirlikuyu Mezarlığı'na nakledildiği öğrenildi.
 

Alaattin Çakıcı'nın amcasının oğlu Necati Çakıcı, 1978 yılında Gültepe'de yaşanan bir çatışma sırasında hayatını kaybetmiş, Alaattin Çakıcı'nın babası Ali Çakıcı da 1980 yılında yine Gültepe'de çıkan çatışmada öldürülmüştü. Olayın ardından Feriköy Mezarlığı'na defnedilen Ali Çakıcı'nın cenazesi, aile kararıyla Zincirlikuyu Mezarlığı'na nakledildi. Alaattin Çakıcı ve annesi Şakire Çakıcı'nın kararının ardından harekete geçen avukatlar, savcılık ve Mezarlıklar Müdürlüğü'nden gerekli izinleri aldı. İzinlerin alınmasının ardından Ali Çakıcı'nın kabri bugün açıldı. Çıkarılan cenaze, Zincirlikuyu Mezarlığı'na götürülerek, protokol olarak ifade edilen bölüme defnedildi.
 

Defin işlemi sırasında Alaattin Çakıcı'nın kardeşi Fahrettin Çakıcı ve aile yakınları hazır bulundu. Fahrettin Çakıcı, "O acıyı tekrar yaşadım" dedi. Aile büyüğü Hüsnü Gülen ise, "1978'de Alaattin Çakıcı'nın amcasının oğlu büyük Gültepe baskınında öldürülmüştü. Alaattin Çakıcı ve annesi böyle bir karar aldı. Bu karar doğrultusunda biz de Ali Çakıcı'yı buraya defnettik. Alaattin Çakıcı, Necati Çakıcı'yı çok seviyordu. Babası Ali Çakıcı'nın da ona yakın olmasını istedi" diye konuştu. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler