YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aziz Sancar, Anıtkabir'de dua etti
Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan Prof.Dr. Aziz Sancar, Anıtkabir'i ziyaret etti. Prof. Dr. Sancar, eşi Gwen ve kızı Rose ile Atatürk mozolesine karanfil bıraktı. Sancar, ailesiyle birlikte saygı duruşunda bulunduğu sırada ise dua etti.
Aziz Sancar, Anıtkabir'de dua etti
16 Aralık 2015 / 00:15 Güncelleme: 16 Aralık 2015 / 07:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine eşi Gwen Sancar ve kızı Rose ile birlikte Türkiye'ye gelen Prof. Dr. Sancar, Erdoğan ile görüşmesinin ardından Anıtkabir'i de ziyaret etti.

ATATÜRK MOZOLESİNE KARANFİL BIRAKTI
Prof. Dr. Sancar, eşi Gwen ve kızı Rose ile Atatürk mozolesine karanfil bıraktı. Sancar, ailesiyle birlikte saygı duruşunda bulunduğu sırada ise dua etti. Prof. Dr. Sancar eşi ve kızıyla daha sonra hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından Atatürk Müzesi'ni ziyaret etti.

"ATATÜRK'ÜN RUHUNA FATİHA OKUDUM"

Anıtkabir ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sancar, "Halkın bu kadar ilgisi bana gerçekten çok dokunuyor. Sağ olsunlar kadir biliyorlar, hoşuma gitti" diye konuştu.

Bir gazetecinin, "Anıtkabir'de özellikle mozolenin önünde sanıyoruz, dua ettiniz" sözleri üzerine Sancar, "Müslüman bir kabre giderseniz Fatiha okursunuz. Tabii Atatürk'ün ruhuna fatiha okudum" yanıtını verdi.

Yüreğine sağlık
 // yiğit
Ağzına yüreğine sağlık. Allahım Başarılarının devamını getirsin....
16 Aralık 2015 Çarşamba 08:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler