YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aziz Babuşçu'dan Cüneyt Özdemir'e tepki!
Aziz Babuşçu, Cüneyt Özdemir’in "Çatı’da aday bulamazsak ‘boykot’ edelim" sözlerine sert tepki gösterdi ve AP seçimlerini gösterdi.
Aziz Babuşçu'dan Cüneyt Özdemir'e tepki!
04 Haziran 2014 / 23:55 Güncelleme: 04 Haziran 2014 / 23:55

Elif Çakır'ın sunduğu Söz Bitmeden programına AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu konuk oldu. Babuşçu gündeme dair sıcak gelişmeleri değerlendiriyor

Aziz Babuşçu'nun açıklamalarından satırbaşları...
 
Gezi’ye faşist bir aklın ürünü olduğunu o günde söylemiştim. Gezi, profesyonelce yazılmış bir senaryonun ürünüydü bu şimdi daha çok anlaşıldı. Bu faşist aklın figüranları gezinin birinci yılı için toplanma çağrısı yaptılar dedi.
 
Beklenen ilgiliyi görmedi, Bu çağrılar elbette ki başarılı olmadı. Bu millet okadır güzel bir millet ki çok kısa sürede sonrasında orada ki organizasyonu hemen gördüler kendini oradan çektiler.
 
17 Aralık olamasaydı da gezi ile ilgili mantık görülmüştü vatandaş bunu gördü, İstanbul gördü Türkiye gördü. Onlara karşı AK parti karşıtlığında Erdoğan’a karşı
 
AK parti iktidara geldiğin den beri kabul edemeyen sindiremeyen, hazmedemeyen kesimler var. Bu kesim artık AK Partiyi hazmetmedi sindirmeli. O seçkin elitiz kesim 2014 seçimlerinden sonra sonuçları kabul etmek hazmetmek zorunda kalacak.
 
Final 2014’dir. 2015 seçimleri normalleşecek. Bu seçim, tarihin en önemli seçimlerinden biri olacak. Ak parti kendi mekanizmalarında bir sürü istişari zeminler de değerlendirmeler yaptı. Parti teşkilatı, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, büyü kongre delegelerimizle Cumhurbaşkanlığı anlamında istişareler yapıldı. Görüyoruz ki çok büyük bir oranda Sayın Başbakanımızın oraya çıkması arzu ediliyor.
 
Eğer Sayın Başbakanımız olursa emin olun bu yüne bu millet adına büyük bir fedakârlıktır. Sayın Başbakanımız bu güne kadar bu millet için o kadar büyük fedakârlıklar yaptı ki evinden, ailesinden, çocuklarından her şeyinden fedakârlıklar yaptı. Bu millete olan sevgisi, muhabbeti, aşkı adına emin olun bu evrede büyük bir fedakârlıktır.
 
TÜSİAD Başkanı istifa etmesi inşallah TÜSİAD için kendini bir özeleştiriye açar.
 
3. köprü ve 3. havalimanında son durum ne?
 
Sayın Başbakan'ın bu milletle ilişkilerinde bu milleti bugüne kadar yanıltan, aldatan bir tavır, bir tutum asla olmamıştır. AK Parti iktidarları ancak yapacağı şeyleri söylemiş ve söylediklerini de mutlaka yapmıştır. 3. köprünün ayakları yükseldi, beton aşamasına geçilecek. Bu cumartesi günü de biz, 150 milyon yolcu kapasitesiyle dünyada en önemli destinasyon noktalarından biri haline gelecek 3. havaalanının temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Bu, Cumhuriyet tarihi açısından çok önemli bir projedir. Elbette bu projeye yakışır bir program, İstanbulluların iştirak edeceği bir katılımla, coşku be heyecanla orada o gün yer almanın da aynı zamanda tarihi bir an olduğunu düşünüyorum. Tıpkı 3. köprü temel atma töreninde olduğu gibi..
 
Hatırlayalım, Taksim yayalaştırma projesi kapsamında gezi ve ortaya çıkan Taksim Dayanışma Platformu'nun ilgli görüşmelerden sonraki tavrı neydi? "3. köprüyü yapmayacaksınız.. 3. havaalanı olmaz... Nükleer santralden vazgeçeceksiniz.." gibi şeylerdi.. Biz kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Ancak bu tip projelerle bu milletin geleceğe dair bir ufku olabilir.
 
Küçük beyinli adam bir yazı yazıyor...
 
Muhalefet “Çatı Aday” formülünde bir türlü karar veremedi. MHP’nin adayın sağ kesimden olmasını, CHP’nin de sol kesimden istemesi ve istenilen adayın bir türlü bulunamaması üzerine bazı medyadan bazı isimler olaya el attılar. Cüneyt Özdemir’in ‘Çatı’da aday bulamazsak ‘boykot’ edelim demesi formülü üzerine Babuşçu, "küçük beyinli, ufku dar, olayları o anlamda geniş perspektiften okuyamayan" sözleriyle tepki gösterdi. Babuşçu, şunları söyledi:
 
"Muhalefetin fikir kabızlığı var. Muhalefetin çatı adayı arayışı ve bulamayışı, Dolayısıyla bu aday çıkaramama sonucunu ortaya koyuyor. Öncelikle bu  fikir kabızlığı, nasıl bir aday ne olmalıyla ilgili fikir, düşünce üretemiyor. Bir profil tanımlayamıyor acayip bir şey bu.
 
Tabi buradan bir şey çıkmayınca Cüneyt Özdemir gibi durumdan vazife çıkaran, Gezide akıl hocalığı yaptığı gibi, küçük beyinli adam bir yazı yazıyor ve oradan bırakın bir gazeteci tanımlaması içerisinde durum değerlendirmesi, yâda ne olup bittiğine dair bir görüş bildirmenin ötesinde, muhalefete bir öneride bulunuyor. Kurnazca sinsice bir tarz ve üslupla da bunu kaleme alıyor.
 
Bir ülkede bir gazeteci ülkenin Başbakanı’nı hedef alan ve bu konuda bir formül üreterek diktatör tanımlamasını “onun yakasına yapıştırın” derken Türkiye’de basın özgürlüğü yok, ama bir ülkenin Başbakanı’nı hedef alan bu tarz içerisinde o Başbakan diktatör olabiliyor.
 
Avrupa Parlamentosu seçimleri yapıldı ve Avrupa Parlamentosu, bütün Avrupa ülkelerinde genel seçim katılım oranı yüzde 43. Ne diyeceğiz biz şimdi? Yüzde 43’lük bir Avrupa ortalamasıyla seçilen AP’deki temsilciler diktatöryel anlamda azınlık bir oranla seçildikleri için demokrasi mi sorgulanacak orada? Bu çok küçük beyinli, ufku dar, olayları o anlamda geniş perspektiften okuyamayan ama AK Parti karşıtlığında bir araya gelmiş nefret söylemindeki cephenin sözcülüğüne soyunursanız bunu yapabilirsiniz. Maalesef o da bunun sözcüsü."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler