YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Azgın boğa soluğu acilde aldı
Yakalanana kadar trafiği alt üst etti
Azgın boğa soluğu acilde aldı
23 Kasım 2009 / 15:44 Güncelleme: 23 Kasım 2009 / 15:59

Şanlıurfa'da sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa trafiği alt üst etti, özel bir hastanenin acil servisine girdi.  

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Akçakale Yolu üzerindeki Hayvan Pazarı'ndan birkaç kişi tarafından ortak olarak satın alınan kurbanlık boğa, kamyonetle Topçu Meydanı'na getirildi. Araçtan indirildiği sırada ipini koparan boğa, Atatürk Bulvarı'ndan  Sarayönü Caddesine kadar kaçtı. Sahiplerinin çabasına rağmen yakalanamayan boğa Sarayönü Caddesi'nde ilk olarak bir giyim mağazasına girdi. Vatandaşların çabasıyla buradan çıkarılan boğa, bu kez de yan tarafta bulunan özel bir tıp merkezine girdi. İçeride hastaların bulunduğu bölümde içeriyi birbirine katan boğa güçlükte dışarı çıkartılırken,  tıp merkezinin camına zarar verdi.   

Bu arada, bir ambulans ile tıp merkezine bir hasta getirildi. Azgın boğa acil girişinin önündeki bir ağaca bağlandığından hasta içeri konulamadı. Sıkı sıkıya boğanın iple bağlanmasının ardından hasta sedye ile acil servise taşındı.   
Azgın boğa zaman zaman yoldan geçen vatandaşlara boynuz attı. Sahibi olduğu ileri sürülen bir kişi ise sürekli olarak boğanın burun kısmına vurmaya başladı. Ağzın boğayı vatandaşlar seyrederken, şehir içi trafiğin aksamasına neden oldu. Trafik ve zabıta ekipleri ile kasaplar tarafından iple bağlanan boğa, sahipleri tarafından bir kamyonete bindirilerek götürüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler