YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Azeri gazı sinyali
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Azerbaycan ziyaretinde, bu ülkedeki Abşeron sahasından ilave doğalgazın, Türkiye üzerinden sevk edilmesi konusunun gündeme geldiği öğrenildi.
Azeri gazı sinyali
03 Aralık 2015 / 19:00 Güncelleme: 03 Aralık 2015 / 19:16

Başbakan Davutoğlu ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in baş başa ve heyetler arası görüşmelerinde, iki ülkenin ortak enerji ve ulaşım projeleri ele alındı.

Heyetler arası görüşmede, Azerbaycan tarafının, ülkelerindeki Abşeron sahasındaki ilave doğalgazı, önümüzdeki dönemde Türkiye üzerinden sevk etmek istediklerini ifade ettiği belirtildi.

Görüşmelerde, TANAP Projesi ile Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattı yapımının en kısa sürede tamamlanması konusu üzerinde durulduğu kaydedildi.

Görüşmelere katılan bir havacı generalin de Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili bilgi aktardığı öğrenildi.

Dikkat Asimilasyon var
 // Ferhat Coşgun
Azeri, Özbek, Kazak, Uygur değil Azer Türkü, Özbek Türkü, Kazak Türkü, Uygur Türkü! Türki değil Türk Cumhuriyetleri! Bunlar hepsi kızıl komünist rusya'nın yıllardır Asya'da ki Türklere uyguladığı asimilasyon politikalarından biridir! Amaç Türkiye ve diğer Türk Cumhuriyetleri ile aramızdaki bağı koparmak!...
03 Aralık 2015 19:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler