YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Az kalsın yanıyordu
Göstericinin elinde molofo patladı.
Az kalsın yanıyordu
14 Şubat 2010 / 23:40 Güncelleme: 14 Şubat 2010 / 23:51

Kağıthane Nurtepe Mahallesi'nde, teröristbaşı Öcalan'ın yakalanışını protesto etmek için toplanan göstericiler, polisle çatıştı. Polise atmak için hazırladığı motolofkokteyli elindeyken alev alan bir göstericiyi ise arkadaşları kurtardı.

Terör örgütü elebaşı Öcalan'ın Kenya'da yakalanışını protesto etmek isteyen bir grup, akşam saatlerinde Nurtepe Sokullu Caddesi üzerinde toplandı. Yola barikat kurup, lastik yakan göstericiler, teröristbaşı Öcalan lehine slogan attı. Kaldırım taşlarını sökerek polise atan göstericiler, ortalığı savaş alanına çevirdi. Çevik kuvvet ekipleri kendilerine molotofkokteyli ve havai fişekle saldıran göstericilere tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale etti. Çıkan olaylar sırasında bir göstericinin polise atmaya hazırlandığı molotofkokteyli elindeyken alev aldı. Yanmaya başlayan göstericiyi arkadaşları kurtardı. Polis müdahalesi sonrası ara sokaklara kaçan göstericiler, daha sonra dağıldı.

Öte yandan çıkan olaylar sırasında güvenlik güçlerinin kullandığı biber gazından etkilenen vatandaşlar polise tepki gösterdi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler