YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Aysel Tuğluk ve Fethullah Gülen'in söylemleri uyuşuyor"
Tunceli Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, "Aysel Tuğluk ile Fethullah Gülen'in söylemleri uyuşuyor" dedi.
"Aysel Tuğluk ve Fethullah Gülen'in söylemleri uyuşuyor"
10 Aralık 2014 / 02:00 Güncelleme: 10 Aralık 2014 / 07:35

Fatin Dağıstanlı ve Celal Kazdağlı'nın sunumuyla Kanal A ekranlarında yer alan Türkiye'nin Seçimi programına konuk olan Tunceli Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Kemal Özcan çözüm sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Yrd. Doç. Dr. Ali Kemal Özcan'ın konuşmasında öne çıkan kısımlar şöyle:

"Derin PKK ve Kandil"

"31 Aralık 2004'te Öcalan'a bir mektup yazdım ve Cambridge'den postaladım. Mektup Öcalan'a ulaşmadı devlet el koydu. Daha sonra aynı mektubu Hatip Dicle'den göndermek istedim ancak Hatip Dicle bana "Sen Kandil'e ihanet ediyorsun ama ben edemem" dedi.

"1996'da Suriye'de Öcalan ile görüştüm ve kendisine dedim ki, "Siz kendi örgütünüzde yasaksınız". Öcalan bana dedi ki, "Sen oradan buraya gelmişsin bizi pek anlayacağını sanmıyorum, benim karşımda böyle şeyler olabilir ancak ben bir çığ gibiyim bir dağdan yuvarlanıyorum beni durdurana aşk olsun."

"Ben Öcalan'a ve tüm Ortadoğu'ya bir insan olduğunu hatırlatmaya çalıştım. Öcalan da bir insandır ve kandırılabilir. Bugün de kandırılıyor. Aysel Tuğluk nasıl çıkıp da "Ak Parti bizim muhatabımız olmaktan çıkmıştır diyebilir" Siz bu kadını nasıl bu kadar konuşturuyorsunuz? Kandil elini ayağını toplayıp tarihi de kendisini de dikkate almalıdır. Hani siz önderinize bu kadar bağlıydınız? Selahattin Demirtaş her gün Öcalan'ı boşa çıkaracak laflar söylüyor. Eğer Öcalan'ı reddedecekseniz, Sovyetik örgütlenme bitti ben örgütten habersiz nefes alamam soru soramam devri bitti."

PKK Öcalan için çok önce bitti

"Öcalan ilk temel savunmasında şunu belirtti, "10 sefer kazanılabilecek bir meşru savunma savaşını, bu hale getiren lağım fareleri ve yarasaların zihniyetine karşı ben ne yapayım? Örgüte karşı yenilmiştim, çete eğilimi yapıda o kadar duyarsız sonuç almaktan uzak bir durum yaratmıştı ki, yenilgi içimi bir asit gibi eritiyordu. Bir İtalyan gazetesine gayri ihtiyari artık örgütten istifa ediyorum diyecek noktaya gelmiştim. Kürt gericiliği PKK'yi taşa vurarak kendini tatmin etti."

"Öcalan İmralı'ya geldikten sonra dedi ki, "Ben o zaman savaşın lideriydim şimdi barışın lideriyim." Peki Selahattin Demirtaş'ın aklından bu neden geçmiyor. Bir sokağa çağırdı 50 insan öldü. Öcalan'a bağlı bir Kandil'de buna dur diyecek kimse yok mu?

"Yargı paketini sokakta engellerim demek, Öcalan'ın, "Toplumsal barışın demokratik inşası" tanımlamasının bir parçası olabilir mi?"

"Benim Yüksek Lisans ve Doktora tezlerim Öcalan'ın felsefesinin bir savunmasıdır. Ancak örgüt gönderdiğim önsözü dahi yayınlamadı."

Öcalan'a göre PKK bir isyan örgütüdür. Sorunu ortaya çıkarma örgütüdür. Sorunun çözücüsü değildir.

"Öcalan ne ölmeli ne de çaresiz bırakılmalıdır, bir kere yenildi bir daha yenilmemelidir."

"Öcalan ölürse PKK kendisine Amerika ve İngiltere'nin bir şans vereceğini mi zannediyor? Öcalan ölür kurtulur ama Kandil kurtulamaz. İktidar arayışındaki PKK Öcalan'ı arkadan hançerliyor."

"Aysel Tuğluk ile Fethullah Gülen'in söylemleri uyuşuyor"

"17 ve 25 Aralık Öcalan'a göre darbeydi ama Sırrı Süreyya Önder çıkıp darbe değildir dedi. CHP'nin Atatürk'e yaptığını PKK Öcalan'a yapmak istiyor Atatürk öldü, Öcalan'ı öldürtmeyelim."

Fetullah Gülen Amerika'ya gittiği zaman ilk röportajını BBC'ye verdi ve bu röportajda Öcalan ile görüşülebileceğini ifade etti. Aysel Tuğluk ise AK Parti muhatımız olmaktan çıktı deyip laik çevreleri hareket geçirme çağrısı örtüşüyor. Öcalan'ı 2011 sonlarına kadar Ergenekon çevresi oyaladı. Sen nasıl bunlardan medet umarsın?

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler