YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aynı ifadeyi sezer de kullandı
Çankaya Köşkü'nde verilecek Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu için gönderilen davetiyelerde yer alan 'Türkiye Cumhurbaşkanı' ifadesinin önceki cumhurbaşkanları döneminde de kullanıldığı bildirildi.
Aynı ifadeyi sezer de kullandı
14 Ekim 2010 / 17:10 Güncelleme: 14 Ekim 2010 / 17:31

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu için gönderdiği davetiyelerde yer alan ''Türkiye Cumhurbaşkanı'' ifadesinin, önceki Cumhurbaşkanları Ahmet Necdet Sezer ve Süleyman Demirel dönemlerindeki davetiyelerde de kullanıldığı bildirildi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin, TBMM'de gazetecilere yaptığı açıklamada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu için gönderilen davetiyede ''Türkiye Cumhurbaşkanı'' ifadesinin yer aldığına ilişkin açıklamaları üzerine, Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi tarafından, Sezer ve Demirel döneminde gönderilen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu davetiye örnekleri gösterildi.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 30 Ekim 1997 ve 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 29 Ekim 2001 tarihinde yapılacak resepsiyonlar için gönderdikleri davetiyelerde de ''Türkiye Cumhurbaşkanı'' ifadesinin kullanıldığı görülüyor. AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler