YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AYM'ye 'Twitter, Facebook ve Youtube'u kapatın' başvurusu
Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı, Twitter, Facebook ve Youtube'un kanunlara uymasının sağlanması, aksi halde kapatılması talebiyle Anayasa Mahkemesine (AYM) başvuruda bulundu.
AYM'ye 'Twitter, Facebook ve Youtube'u kapatın' başvurusu
30 Nisan 2014 / 16:54 Güncelleme: 30 Nisan 2014 / 17:01

Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı, "düşmanlığı körüklediği" gerekçesiyle Twitter, Facebook ve Youtube'un kanunlara uymasının sağlanması, aksi halde kapatılması talebiyle Anayasa Mahkemesine (AYM) başvuruda bulundu.

Vakfın Genel Başkanı Selamettin Tellioğlu tarafından yapılan başvurunun dilekçesinde, Twitter, Facebook ve Youtube gibi merkezi yurt dışında olan kurumların, toplumsal ahlakı ve insani değerleri bozmaya aracılık yaptığı savunuldu. Söz konusu sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla insanların, kişilere ve kurumlara hiçbir ahlaki değer tanımadan saldırdığı iddia edilen dilekçede, şunlar kaydedildi:

"Küfür, hakaret ve birçok insani olmayan tavır ve fikirlerle farklı insanlar ve toplumlar arasında düşmanlık körüklenmektedir. Vakfımızın amacına aykırı hareketlere altyapı oluşturan ve vasıtalık yapan bu kuruluşların, ilk önce kanunlara uymasının sağlanmasına karar verilmesini, aksi halde kapatılarak uğramış olduğumuz zararın teminine karar verilmesini talep ederiz."

eyy AYM, hadi çek bakalım HAŞİN KILIÇ'ını
 // Mühr-ü Süleyman
Ne o, yoksa işine gelmediği için HAŞİN KILIÇ'ını kürsüden öttürmeyecekmisin bu sefer. Amaaan, boşver gitsin, HAŞİN KILIÇ'ın zaten ne haşin, ne de keskin.
Yalandan, bi üfürümlük bi şey işte, bi gün konuşuldu,.. ertesi gün hatırlayan yok
Anlayacağın, bi atımlık barut, püf dedi, sonra,.. sonrası yok ki hepsi buydu
Sonrası ne bugün, ne de yarın olacak
YOK HÜKMÜNDE anlayacağın haşin görünümlü, hain çocuk !...
01 Mayıs 2014 Perşembe 01:23
Zararı önlenmeli
 // sadık
Sosyal medyanın maddi ve manevi zararları önlenmelidir. Aym bunları değerlendirmeli.....
30 Nisan 2014 Çarşamba 17:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler