YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AYM'den ikinci Can Dündar vakası mı?
“Hak ihlali” deyip Almanya’ya firar eden Dündar’ı serbest bırakan AYM, FETÖ’nün kalemleri Mehmet Altan ve Şahin Alpay hakkında da tahliye kararı verdi.
AYM'den ikinci Can Dündar vakası mı?
12 Ocak 2018 / 18:59 Güncelleme: 12 Ocak 2018 / 19:07

Tutuklu yargılanan FETÖ'nün gazetecileri Mehmet Altan ve Şahin Alpay hakkında AYM, bireysel başvurular üzerine 'hak ihlali' diyerek tahliye kararı verdi. Bu karar akıllara MİT TIR'ları davası kapsamında tutuklu yargılanırken AYM'nin benzer kararla tahliye ettiği Can Dündar'ı getirdi. MİT TIR'ları davası kapsamında tutuklu yargılanan Can Dündar ve Erdem Gül için de Anayasa Mahkemesi "hak ihlali" gerekçesiyle tahliye kararı vermişti. Dündar çıkar çıkmaz Almanya'ya firar etmişti.

 

TV'DE DARBE ÇIĞIRTKANLIĞI

Altan FETÖ'ye ait olan ve darbe girişiminden sonra KHK ile kapatılan Can Erzincan TV'de Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak ile programda 15 Temmuz'dan bir gün önce darbe olacağına dair açıklamalarda bulunmuştu. Gazeteciler Ilıcak, Ahmet Altan'ın da bulunduğu 17 sanık hakkında açılan davada programda darbeye işaret ettikleri için darbede 'asli fail' oldukları belirtilmişti.

SÖZ YEREL MAHKEMEDE

Mehmet Altan'ın yargılandığı İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi başka bir yargılama için Silivri'de bulunuyor. AYM'nin verdiği karar sonrası Altan ve Alpay'ın avukatlarının mahkemeye "hak ihlali" kararını ulaştırması gerekiyor. Mahkeme kararı gördükten sonra tahliye yönünde karar vereceği iddia ediliyor.

 // Ömer
AYM FETO'CU KAHPE HAİNLERDEN TEMIZLENDİ. DIYEN Ahmak var mı? Iktidar uyuyorsa vatandaş ne yapsın....
13 Ocak 2018 11:14
 // ismet
John Dündar için Twitter için Altan/Alpay için bu ne hız aym?. 7 yıldır bekleyen dosyalar ne?...
13 Ocak 2018 03:30
A
 // Serdar
Açık net şekilde vatan hainliği bu bee. Aym de tahliye yönünde oy kullanan vatan haini fetöcü/apocu/gülcü hakimler derhal tutuklanarak bu mikropların yanına cezaevine gönderilmeli. YENİ BİR YARGI DARBESİ RESMEN. GüllüApo'dan da bunun hesabı sorulmalı, sen nasıl bu odunları aymye atarsın diye.apooo, fazla olmaya, bardağı iyice taşırmaya başladın haaa!...
12 Ocak 2018 20:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler