YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AYM'den 'ezan' kararı
AYM'den 'ezan' kararı
03 Temmuz 2016 19:17
Anayasa Mahkemesi, evinin çevresindeki cami ve mescitlerden sabah saatlerinde yüksek sesli ezan okunmasından rahatsız olan kişinin yaptığı bireysel başvuruyu kabul edilemez buldu.

Anayasa Mahkemesi, evinin çevresindeki cami ve mescitlerden sabah saatlerinde yüksek sesli ezan okunmasından rahatsız olan kişinin yaptığı bireysel başvuruyu kabul edilemez olduğuna karar verdi.
Evinin çevresindeki cami ve mescitlerden sabah saatlerinde yüksek sesli ezan okunmasından rahatsız olan kişi, bundan kaynaklanan manevi zararının giderilmesi için idareye başvurdu.

Başvurusu reddedilen kişi, bu işlemin iptali istemiyle açtığı davaların da reddedilmesi üzerine Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulundu.

Anayasa Mahkemesi Birinci Bölümü, başvuruyu kabul edilemez buldu. Yüksek Mahkemenin gerekçesi daha sonra yazılacak.

AA

 // Mevlüt tercan
Ezanin okunmadiği bir ülkeye yerleşsin , islam ülkesinde tabiki ezan okumalidir...
03 Temmuz 2016 20:11
Doğru oturalım, doğru konuşalım
 // Rasim DUMAN
"Müjdeleyiniz, korkutmayınız ; sevdiriniz, nefret ettirmeyiniz" meâlinde bir Hadis-i Şerîf var. Meseleyi bu muvâcehede yeniden bir yorumlasak fenâ mı olur. Ezan bir başlıyor, irkilmemek elde değil. Minâreye yakın evlerde oturan insanların bebekleri, hastaları ne duruma geliyor, bir empati yapın efendiler. Kaş yapayım derken kaç tane gözü kör ettiğinizin farkında mısınız ?! Yanlış anlaşılmasın, bendeniz de "bu mahallenin" mensubuyum....
03 Temmuz 2016 Pazar 20:03
Doğru oturalım, doğru konuşalım-2
 // Rasim DUMAN
Çocukluğumda müezzinler her vâkit minârelerin şerefelerine çıkıp ezan okurlardı ve herkes te duyardı. Herşey gayet tabiî idi ve insan fıtratına da uygundu. Hoparlör icât oldu, câmilerimizin minârelerimizin içi-dışı teknolojiye garkoldu. Hepsine tamam, âmenna, da, bir kısım "kraldan fazla kralcılar" kantarın topuzunu da iyice kaçırdılar. "Zinhâr zındıklık ile ithâm olunurum, nemelâzım" korkusu ile, işin ehli ve erbâbı da "yahu yapmayın etmeyin" diyemedi....
03 Temmuz 2016 Pazar 19:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler