YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AYM'den bir iptal daha
Dershanelerin kapatılmasına vize vermeyen AYM, 4 yılını dolduran okul müdürlerinin görevden alınması, müdürlerin vali tarafından atanması ve Bakanlık Merkez Teşkilatı yöneticilerinin görevine son verilmesi sağlayan yasa maddesini de iptal etti.
AYM'den bir iptal daha
15 Temmuz 2015 / 01:00 Güncelleme: 15 Temmuz 2015 / 08:42

Dershanelerin kapatılmasını sağlayan yasayı iptal eden Anayasa Mahkemesi, binlerce okul müdürü ile Bakanlık Merkez Teşkilatı yöneticilerinin görevine son veren maddeyi de iptal etti. Böylece görevden alınan ve düz öğretmen yapılan müdürlere geri dönüş yolu açıldı.

AYM’nin iptal ettiği madde şöyle: "Okul ve Kurum Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürünün teklifi üzerine, Müdür Başyardımcısı ve Yardımcıları ise Okul veya Kurum Müdürünün inhası ve İl Milli Eğitim Müdürünün teklifi üzerine Vali tarafından dört yıllığına görevlendirilir. Bu görevlendirmelerin süre tamamlanmadan sonlandırılması, süresi dolanların yeniden görevlendirilmesi ile bu fıkranın uygulanmasına ilişkin diğer usul ve esaslar yönetmelikle düzenlenir. Bu fıkra kapsamındaki görevlendirmeler özlük hakları, atama ve terfi yönünden kazanılmış hak doğurmaz."

 

Çelme
 // A.SAĞ
Kendi kendimize çelme takıyoruz, engel çıkarıyoruz.
Bir türlü ileri gidemiyoruz.
Biri gaza basıyor diğeri frene!...
15 Temmuz 2015 Çarşamba 08:46
 // Kuscubasi Eşref hayranı
AYM ihtiyaç değil. Kaldırılmalı. TBMM üzerinde bir kurum kabul edilemez. Hükümetimiz bu konuda vakit kaybetmeden gerekli düzenlemeleri acilen yapmalı. Kaybedecek ve boşa harcanacak zamanımız yok. Sabrimiz da yok....
15 Temmuz 2015 00:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler