YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AYM Can Dündar ve Erdem Gül için gerekçeli kararını açıkladı
Anayasa Mahkemesi, Can Dündar ve Erdem Gül'ün tahliyesine ilişkin verdiği kararın gerekçesini açıkladı. Mahkeme, iki gazetecinin tutuklamasına sebep olan haberin, tutukluluk için ağır bir tedbir olduğunu açıkladı.
AYM Can Dündar ve Erdem Gül için gerekçeli kararını açıkladı
09 Mart 2016 / 12:25 Güncelleme: 09 Mart 2016 / 13:03

Anayasa Mahkemesinin Dündar ve Gül ile ilgili ihlal kararının gerekçesi açıklandı.

Gerekçede, "İsnat edilen suçlamalara temel olarak gösterilen tek olgunun başvuruya konu haberlerin yayımlanması olduğu gözetildiğinde hukukilik şartını sağlamayan tutuklama gibi ağır bir tedbir, ifade ve basın özgürlükleri bakımından demokratik bir toplumda gerekli ve ölçülü bir müdahale olarak kabul edilemez" ifadesi kullanıldı.

Yüksek mahkeme, "Kamuoyunda yoğun tartışmalara neden olan bir olaya ilişkin benzer haberlerin aylar önce yayımlanmış olduğu gözetilmeksizin, başvuru konusu haberler üzerine soruşturma başlatılmasından yaklaşık altı ay geçtikten sonra başvurucular hakkında tutuklama tedbirinin uygulanmasının neden 'gerekli' olduğu, somut olayın özelliklerinden ve tutuklama kararının gerekçelerinden anlaşılamamaktadır" denildi.

AA

NOBEL'iniz garanti de...
 // Rasim DUMAN
Sayın AYM Başkanı ve üyelerinden istirham ediyorum, madem ki işi bu noktaya kadar getirdiniz, oldu olacak, şu \"casusuluk\" mefhumunu da TCK\'dan çıkarın hazır eliniz değmişken ! Bakın eğer bunu yaparsanız, İSRAİL ABD İNGİLTERE \"triyo\"sundan ödül üstüne ödül alacağınıza hiç şüpheniz olmasın ! Sahi sizi oraya hangi cumhurbaşkanımız \"tensip\" buyurmuşlardı...? Yaptıklarınızı mutlulukla izliyordur eminim....
09 Mart 2016 Çarşamba 21:28
Ben inanayımmı
 // Muammer Bekaroğlu
ben 72 yaşına geldim bildiğim tek hukuk tek kanun güçlüden yana olmuştur,içerine yatanlar bakın,yurtdışına kaçanlara bakın kimler,bana adaletten gerekçeden bahsetmeyin elbetteki suçu olaman içeri alınmasın ama vatan hainleride ülkemde cirit atmasın,ben adalete ömrümce inanmadım bilkdiklerimi söylesem roman olur....
09 Mart 2016 Çarşamba 15:10
ÜLKE GERÇEKLERİ İLE ÇELİŞEN GEREKÇE!!!
 // ANGARALI
GERÇEK ÖNEMLİ!!! GEREKÇE GERÇEKTEN GEREKÇE.....
09 Mart 2016 Çarşamba 15:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler