YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydınlık sahibi Sabuncu'nun evinde arama
Güvenlik güçleri, Aydınlık Gazetesi sahibi Mehmet Sabuncu'nun evinde arama başlattı.
Aydınlık sahibi Sabuncu'nun evinde arama
06 Aralık 2011 / 10:54 Güncelleme: 06 Aralık 2011 / 15:55

İstanbul'da, Ergenekon soruşturması kapsamında Aydınlık gazetesinin sahibi ve Genel Müdürü Mehmet Sabuncu'nun evinde arama yapılıyor.İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ergenekon soruşturması kapsamında sabah saatlerinde operasyon başlattı.

Operasyon kapsamında Aydınlık gazetesinin sahibi ve Genel Müdürü Mehmet Sabuncu'nun evi de aranıyor. Aramayı protesto etmek isteyen birkaç kişi de aramanın yapıldığı Öz İş Apartmanı önüne geldi. Ellerine Aydınlık gazetelerini alanlar, aramaya tepki gösterdi.

Arama yapıldığı haberini alan İşçi Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Bilge Kuruca da Sabuncu'nun evine geldi. Aramalara katılan avukatla görüştüğünü aktaran Kuruca, avukatın kendisine Ergenekon üyeliği şeklinde bir suçlama sebebiyle arama yapıldığı bilgisini verdiğini söyledi. Kuruca, operasyondan dolayı hükümete tepki gösterdi.

Sabuncu gözaltına alındı

İstanbul'da, Ergenekon soruşturması kapsamında Aydınlık gazetesinin sahibi ve Genel Müdürü Mehmet Sabuncu gözaltına alındı. İşçi Partililer, Sabuncu'nun bindirildiği polis aracının önüne yatarak gözaltını engellemeye çalıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ergenekon soruşturması kapsamında sabah saatlerinde operasyon başlattı. Operasyon kapsamında Aydınlık gazetesinin sahibi ve Genel Müdürü Mehmet Sabuncu'nun Anadolu yakasındaki evinde de arama yapıldı. Aramanın ardından Sabuncu, gözaltına alındı.

Bu arada, operasyonları protesto eden bir grup İşçi Partili, Sabuncu'nun bindirildiği polis aracının önüne yatarak gözaltına engel olmaya çalıştı. Polis, partililerin arasından güçlükle çıkardığı Sabuncu'yu gözaltına aldı.

Emekli askeri hakim ile emekli binbaşıya Ergenekon gözaltısı

İstanbul'da, Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan operasyonlarda emekli askeri Hakim B.B. ile emekli Binbaşı Z.Ş.'nin de gözaltına alındığı öğrenildi.

Sabah saatlerinde İstanbul'un bazı noktalarında gerçekleştirilen operasyon kapsamında emekli askeri Hakim B.B. ile emekli Binbaşı Z.Ş.'nin de gözaltına alındığı kaydedildi. Ayrıca, Çorlu'da İşçi Parti'si binasında arama yapıldığı ifade edildi.

İstanbul polisinden Çorlu'da arama

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bir avukatlık bürosu ile bir siyasi partide arama başlatıldı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube ekipleri, B.B'ye ait serbest avukatlık bürosu ile İşçi Partisi Çorlu İlçe Başkanlığı binasında başlatılan aramalar sürüyor.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler