YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydınlar'dan hastane ziyareti
TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, yüksek tansiyon nedeniyle hastanede tedavi gören Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar'ı ziyaret etti.
Aydınlar'dan hastane ziyareti
13 Temmuz 2011 / 21:57 Güncelleme: 13 Temmuz 2011 / 21:59

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı nedeniyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar'ı ziyaret etti.

Hastaneye TFF Başkan Vekili Lütfi Arıboğan ve federasyon yöneticileriyle gelen ve Şakar'ın tedavisinin sürdüğü koroner yoğun bakım ünitesine giren Aydınlar, ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Aydınlar, Şakar'ın yoğun bakımda olduğunu, sağlık durumu hakkında ayrıntılı bilgisinin bulunmadığını, bunu doktorlarının daha iyi bileceğini söyledi.

''Geçmiş olsun dileklerimi sunmak için geldim kendisini görmek istedim'' diyen Aydınlar, bir gazetecinin futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmaya ilişkin, ''bunun devamı gelebilir mi '' sorusu üzerine, ''Federasyon, Türk futbolunun çatı kurumu. Önemli kararlar alınıyor. Bu sürecin en sağlıklı şekilde sürmesini istiyoruz'' dedi.

Herkesin konuşurken dikkatli olmasını isteyen Aydınlar, ''Bu tür polemiklere hiç kimsenin girmesini istemiyoruz. Aslında UEFA nezdinde de, kamuoyu nezdinde de olayı takip ediyoruz. Herkesin bu kararlara saygı duymasını ve sağduyulu olmasını istiyoruz'' diye konuştu.

Aydınlar, halen futbol camiasından bazı isimlerin gözaltında olduğunun hatırlatılması üzerine de, şöyle konuştu:

''Evet, mahkemede gözaltında olan futbolcu ve yöneticiler hala var. Herhangi bir belge yok bizim elimizde. Bizim elimizde belge olunca daha iyi değerlendiririz. Sadece medyadan takip ediyoruz. İnsanlar gözaltına alınıyor, birtakım insanlar tutuklanıyor, net olarak bir şey bilmiyoruz. Elimize net bir belge sunulursa ona göre daha açık bir şekilde konuşuruz. Bize verilen en doğru belgenin, savcının vereceği iddianame olacağını düşünüyoruz. UEFA ile de görüşüyoruz, onların verdiği direktiflerle hareket ediyoruz. Dolayısıyla burada herkes anlayışlı olmalı, sabırlı olmalı.''


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler