YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydın'da sel: 1 ölü
Aydın'da aşırı yağışlar sonucu sel sularına kapılan otomobilin içinde bulunan 1 kişi öldü , 2 kişi de kayboldu. Ölen kişinin isminin Selime Dinç olduğu bildirildi.
Aydın'da sel: 1 ölü
10 Aralık 2010 / 13:18 Güncelleme: 10 Aralık 2010 / 18:04

Aydın'ın Koçarlı ilçesine bağlı Güdüşlü köyünde, sel sularına kapılan otomobilin dereye yuvarlanması sonucu ölen kişinin kimliği belirlendi.

Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, yaptığı açıklamada, dereye sürüklenen araçta bulunan kadın cesedinin, Yeniköy'de oturan ve yeni evlendiği öğrenilen 20 yaşındaki Selime Dinç'e ait olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Sel sularına kapılan ikinci aracın boş olarak sürüklendiğini tahmin ettiklerini ifade eden Vali Coş, ''Bu araçtakiler kayıp mı diye düşünüldü ama çevreye, köylümüze sorduk. Kayıp ihbarı yok, aracın boş olarak dereye sürüklendiğini tahmin ediyoruz'' diye konuştu.

Şu anda Jandarma Hava Filo Komutanlığında olduğunu ve kısa süre içinde durum tespiti yapmak için helikopterle bölgeyi inceleyeceklerini de ifade eden Coş, ''Mahsur kalanlar var mı, bize intikal etmeyen bir durum var mı, bunları anlayabilmek için havadan ve karadan kontrol çalışmalarımız sürüyor'' diye konuştu.

SEL SULARINA KAPILAN 2 KİŞİ KAYIP

Aydın'ın Koçarlı ilçesine bağlı Güdüşlü köyünde, sel sularına kapılan otomobilin dereye yuvarlanması sonucu bir kişi öldü, araçta bulunduğu belirtilen iki kişi ise kayboldu.

Aydın'ın Koçarlı ve Söke'nin Bağarası beldelerinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle sel meydana geldi.

Koçarlı ilçesine bağlı Güdeşli köyünde yaşanan sel nedeniyle dere kenarındaki yolda bulunan bir otomobil ise sulara kapılarak dereye yuvarlandı. Araçta bulunduğu belirtilen iki kişinin ise arama çalışmaları sürdürülüyor.

Aydın Afet İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Güdüşlü köyündeki arama çalışmalarını sürdürdüğü, ayrıca İzmir'den de arama kurtarma ekibi talep edildiği öğrenildi.

Güdüşlü Köyü Muhtarı Tarcan Arıcı, sel suları ile birlikte 3-4 aracın dereye yuvarlandığını ileri sürerek, bazı araçların çamura saplandığını, ayrıca köydeki birçok evi de su bastığını söyledi.

Öte yandan, Koçarlı'nın Yeniköy beldesinde 30-40 büyükbaş hayvanın da sel sularından telef olduğu öğrenildi. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler