YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydın Valisi'ne suç duyurusu
Aydın Valisi'ne suç duyurusu
23 Temmuz 2010 12:21
Referanduma 'evet' pankart indirmeye 'hayır'... Mersin'de bir kişi Aydın'da MHP binasından pankart indiren Vali hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda bulunan kişi referandumda evet oyu kullanacağını da açıkladı...

Mersin'de, kendisini şair ve araştırmacı olarak tanıtan bir kişi, MHP Aydın il binasındaki pankartı sökerek 'provokasyon' yaptığını ileri sürdüğü Vali hakkında suç duyurusunda buldu.

Mersin'de çeşitli tarihlerde yaptığı tek kişilik eylemlerle gündeme gelen ve kendisini araştırmacı-şair olarak tanıtan Oktay Avcu, üzerinde 'Evet' yazılı aracıyla geldiği adliye binası önünde, Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş'u protesto eden bir açıklama yaptı. "Referanduma 'Evet' ama yasaklara ve yasakçılara 'Hayır'" diyen Avcu, Aydın Valisi'nin MHP binasındaki pankartı sökerek yetkisini aştığını ileri sürdü. Pankartın yerine geri asılmasını isteyen Avcu, "Vali provokasyon yapmıştır. 'Hayır'cılara destek vermiştir. Reklamlarında oynamıştır. Devletin üst düzey bir memuru taraf olmuş, siyasete soyunmuştur, derhal görevden el çektirilmelidir" dedi.

Ahmet Kaya'nın Trabzon'da kasetlerini, Adana'da konserlerini yasaklayan zihniyet ile bu zihniyetin aynı olduğunu öne süren Avcu, "Vali Hüseyin Avni Coş için gereğinin yapılmasını, olayın incelenmesini istiyorum. Siyaset asker için ne ise, memur için de aynı olmalıdır. Artık ülkemde iş yerine siyaset üreten memurlar, bürokratlar istemiyorum. Demokrasi, özgürlük, böyle elden gidiyor, kazanılmış hak olup gasp ediliyor" diye konuştu.

Oktay Avcu, açıklamasının ardından Mersin Adliyesi'ne giderek, Aydın Valisi hakkında suç duyurusunda bulundu. (A.A.)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler