YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydın facianın eşiğinden döndü
Aydın facianın eşiğinden döndü
26 Temmuz 2010 18:29
TEDAŞ Ana trafosu ve elektrik dağıtım merkezi ile ADÜ Tıp Fakültesi Hastanesi arasında yangın çıktı.

Aydın'da Ilıcabaşı Mahallesi'nde TEDAŞ Ana trafosu ve elektrik dağıtım merkezi ile ADÜ Tıp Fakültesi Hastanesi arasında meydana gelen arazi yangını herkesi korkuttu. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın uzun süren uğraşlar sonucu kontrol altına alınabildi. Yangın nedeniyle elektrikler kesildi. Aydın'da adeta hayat durdu. Kontrol altına alınan yangını söndürme ve soğutma çalışmaları devam ediyor.

Bugün Öğlen saatlerinde ADÜ Merkez Kampusu ve Ilıcabaşı Mahallesi arasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın arazinin dik ve havanın rüzgarlı olması kısa sürede büyüdü. Ilıcabaşı'nda bulunan elektrik dağırım merkezini de tehdit eden alevler nedeniyle Aydın'ın bütün elektrikleri kesildi. Zaman zaman yüksek gerilim hatlarına kadar yükselen alevler Aydın Belediyesi itfaiye müdürlüğü ekiplerinin müdahalesine rağmen rüzgarında etkisiyle büyümesini sürdürünce bu sefer olay yerine Orman İşletme ekipleri de çağrıldı. Yüzlerce zeytin ağacının zarar gördüğü yangına olay yerine gelen polislerin yanı sıra vatandaşların da müdahalesiyle kontrol altına alma çalışmaları devam ederken, yangın Üniversite hastanesinin alt tarafına kadar ulaşması herkesi korkuttu. Üniversiteye ait iş makinelerinin ve yardım istenen Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin gelmesiyle yangın kontrol altına alındı. Söndürme çalışmazlarına zaman zaman polisler de destek verdi.

Emniyet Müdürü Tacettin Kurt yangın yerine gelerek çalışmaları yernde inceledi. Bu arda şehir merkezindeki evlere de yakın olan alevler ve trafo merkezinde patlama ihtimali nedeniyle olası bir tahliye işlemine karşı polis tedbir aldı.
Yangın nedeniyle bir müddet sonra Aydın semaları adeta duman altında kaldı. Elektriklerin kesilmesi nedeniyle de trafik kilitlendi, resmi dairelerde sıkıntı yaşandı. Yangın mahalline gelen Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise, yangın söndürme çalışmalarını yerinde inceledi. İtfaiye ekiplerinden bilgi alan Özlem Çerçioğlu, yangının çıkış sebebinin belli olmadığını söyledi. Yangın tamamen söndürülmesinden sonra çıkış sebebinin araştırılacağını belirten Başkan Çerçioğlu, Aydın olarak büyük bir tehlike atlattıklarını söyledi. (İHA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler