YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydın Doğan'dan Ekmleddin İhsanoğlu ve Gülen bombaları!
Ekmeleddin İhsanoğlu CHP ve MHP'nin değil Gülen Hareketi ve Aydın Doğan'ın adayı mı? Ahmet Hakan'a konuşan Aydın Doğan bu iddialara yanıt verdi.
Aydın Doğan'dan Ekmleddin İhsanoğlu ve Gülen bombaları!
22 Haziran 2014 / 13:52 Güncelleme: 22 Haziran 2014 / 13:52

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimleri için "çatı aday" olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu göstermesiyle gündeme gelen "Gülen Hareketi ve Aydın Doğan projesi" iddialarına birinci ağızdan yanıt geldi.

Benim Gülen Hoca ve Hareketi ile ne gibi bir bağım olabilir ki?

Bazı medylarda yer alan Ekmeleddin İhsanoğlu isminin CHP ve MHP ürünü bir tercih olmadığı asıl iradenin "Pensilvanya ve Aydın Doğan" olduğunu iddia eden manşetlerini hatırlatan Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan iddiaları Aydın Doğan'a sordu. Doğan, Gülen Hareketi ile ortak bir çalışma sonucu Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Köşk adayı yaptıkları yönündeki iddiaları kesin bir dille red ederken "Benim Fethullah Gülen Hoca ile veya Cemaat’le ne gibi bir bağım ve işim olabilir ki?" diye sorduç.

İşte Aydın Doğan'ın Ahmet Hakan'a yaptığı açıklamalar:

"Ekmeleddin Bey'i tanırım"

Ekmeleddin Bey’i uzun yıllardır tanırım, evine gitmişliğim vardır. Kendisi Türkiye’nin yetiştirdiği mümtaz isimler arasındadır. Ülkemizi uluslararası camiada son derece başarıyla temsil etmiştir. Bu nedenle Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını hiç yadırgamadım.
 
"Benimle ne ilgisi var?"

Ama İhsanoğlu’nun adaylığının benimle ne ilgisi olabilir? Bu iddia tam bir yalandır, kuyruklu yalandır, iftiranın önde gidenidir. Bu yalanı ortaya atanlar hem bana, hem İhsanoğlu’na büyük haksızlık yapıyorlar. Eskiden beri bu işler böyle oluyor. Toplumda kim öne çıktıysa hep “medya projesi” diye yıpratılmaya çalışıldı.
 
Bağımsız yayıncılık

Biz bağımsız yayıncılık yapıyoruz. Bizim gazetelerimizde Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığına tamamen karşı çıkan da var, destekleyen de var, ortada duran da var. İhsanoğlu’nun adaylığı benim projem olsa böyle mi olurdu?

Pensilvanya meselesi

Benim Fethullah Gülen Hoca ile veya Gülen Hareketi’yle ne gibi bir bağım ve işim olabilir ki? Bir balon uçuruyorlar, sonra da herkes buna inansın, tartışsın istiyorlar. Böyle bir saçmalığa ne cevap vereyim?
 
Yayıncılıkta başarısızlar

Bu palavraları atanlar bizimle yayıncılık alanında mücadele edemedikleri için bu tür iftiralara başvuruyorlar. Yayıncılık alanındaki başarısızlıklarını siyaseti kullanarak örtmek hevesindeler. Belli ki bu yalanlarla şahsım ve grubum hakkında siyaset ve bürokrasi nezdinde düşmanlık yaratabiliriz hayalini kuruyorlardır.
 
Siyasi akla güveniyorum

Ama bu oyunları tutmaz... Tutmayacaktır. Ben bu ülkenin siyasi aklına da, adaletine de güveniyorum.

Bir daha cevap yok

Belli ki bu iftiralar Cumhurbaşkanlığı seçimi süresince devam edecek. Sen sordun, ben cevapladım. Ama ben bir daha cevap vermek niyetinde değilim. Çünkü benim işim siyaset değil, ben siyasetin malzemesi olmak istemiyorum. Bu kumpası bozacağım.

23:39
 // bulut
hürriyet,Türkiye deki en son okuyacağım gazetedir!!!...
22 Haziran 2014 23:39
14:46
 // MON-ŞER
Senin bu yalanlarına ancak sağ eliyle gazetenizi okuyanlar inanır. Hadi ordan monşer kılıklı maymun!...
22 Haziran 2014 14:46
14:02
 // Halktan
Bu zihniyete Allah ikidar yüzü göstermesin. Tayyibi de başımızdan eksik etmesin....
22 Haziran 2014 14:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler