YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydın Doğan için hapis istemi
Aydın Doğan'ın SPK kanununa muhalefetten 8 yıla kadar hapsi isteniyor.
Aydın Doğan için hapis istemi
24 Aralık 2009 / 16:57 Güncelleme: 24 Aralık 2009 / 21:41

Sermaye Piyasası Kurulu'nun şikayeti üzerine haklarında soruşturma başlatılan Aydın Doğan ve kızı Hanzade Vasfiye Doğan Boyner'in de aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında SPK Kanunu'na muhalefet suçundan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Sadi Yoldaş tarafından hazırlanan iddianamede, Aydın Doğan, İmre Barmanbek, Hanzade Vasfiye Doğan ve Ali Rıza Temuroğlu şüpheli sıfatıyla yer aldılar. Sermaye Piyasası Kurulu'nun 21 Ekim 2008 tarihinde Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvuruda; Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ve Doğan Gazetecilik A.Ş.'in ihtiyacı olan gazete kağıdı ve baskı malzemelerinin ithalat işlemlerinin, söz konusu işlemlerle fiili olarak katkısı bulunmayan ve Doğan Ailesi'ne ait yurtdışında kurulu şirketler aracılığıyla gerçekleştirmesi suretiyle hisse senetleri İMKB'de işlem gören Hürriyet ve Doğan Gazetecilik aleyhine haksız menfaat sağladığı ve güveni kötüye kullanmak suçunun işlendiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunulduğu hatırlatıldı.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nin iddianameyi kabul etmesinin ardından önümüzdeki günlerde Aydın Doğan ve diğer şüphelilerin yargılanmasına başlanılacak.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler