YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydın Doğan: 'Cumhurbaşkanına meydan okumak haddim değil'
Aydın Doğan: 'Cumhurbaşkanına meydan okumak haddim değil'
03 Ekim 2015 14:21
Saldırıya uğrayan gazeteci Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret eden Aydın Doğan, gazetecilerin Cumhurbaşkanı Erdona'a yazdığı mektubun sorulması üzerine, “Benim cumhurbaşkanıyla işim değil, daha doğrusu haddim değil" dedi.

Aydın Doğan, saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı Nişantaşı'ndaki evinde ziyaret etti. İşadamı Aydın Doğan, ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektubun sorulması üzerine Aydın Doğan şu açıklamayı yaptı:

“Ben cumhurbaşkanına o mektubu bir meydan okumak için değil. Benim cumhurbaşkanlığıyla işim değil, daha doğrusu haddim değil. Yüzde 52 oy almış, halkın seçtiği birisi. Ama ben böyle birşey söylemedim diyorum. Yanlış mı hatırlıyor, olayları mı karıştırıyor ben onun için yazdım. Cumhurbaşkanıyla bir polemiğe girmek niyetinde değilim."

"Dikkat ederseniz benim yayın grubum hem cumhurbaşkanına hem de ailesine karşı Türkiye'de en dikkatli olan yayın grubudur. Ama biz bağımsızız. Ben hükümet yanlısı olmaya mecbur değilim, ama hükümet karşıtı da değilim. Bu hükümet bağımsızlığı kabul etmiyor.Yanında olmayan herkesi bunlar karşıda diyor.”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler