YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ayasofya'dan Adeviyye'ye dualarla destek
İstanbul'da yaklaşık 2 bini kişi, Mısır'da ordunun yönetime el koymasını protesto etmek ve Adeviyye Meydanı'ndakilere destek vermek için Ayasofya Müzesi önünde bir araya geldi.
Ayasofya'dan Adeviyye'ye dualarla destek
02 Ağustos 2013 / 02:42 Güncelleme: 02 Ağustos 2013 / 02:44

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, Mısır'da ordunun yönetime el koymasını protesto etmek ve Adeviyye Meydanı'ndakilere destek vermek için Ayasofya Müzesi önünde bir araya geldi.

Ellerinde, "Zalimler için yaşasın cehennem, seninleyiz Mursi" yazılı pankartlarla meydanda toplanan ve tekbir getirerek, çeşitli sloganlar atan yaklaşık 2 bin kişilik grup, iftar yaptıktan sonra birlikte akşam namazı kıldı. Ardından Kur'an-ı Kerim okundu. Bazı üyelerin şiir okumasından sonra gruptakiler teravih namazına geçti.   

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, namazdan sonra yaptığı konuşmada, Adeviyye Meydanı'ndakilerin ellerinde kefenleriyle şehit olmayı beklediklerini söyledi.

İnanan insanların zalimlere karşı her zaman onurlu bir şekilde direndiğini vurgulayan Turhan, "Şu an bu meydanda toplanan sizler, zalimlere karşı haykırıyorsunuz. Zalimler şunu bilsin ki, buradan da, Türkiye'nin her yerinden de yeni Musa'lar yetişiyor. Zalime karşı asla boyun eğmeyeceğiz. Zalim Sisi'ye karşı her zaman Mısırlı kardeşlerimizle birlikteyiz" diye konuştu.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer de Mısır'daki demokrasi yanlılarıyla birlikte olduklarını belirtti.

Mısır'da katliamların devam ettiğini kaydeden Esmerer, "Sisi, Müslümanların kanından elini çek. Zalime, katile yardım eden zalimdir, katildir. Eylül ayından itibaren Tahrir benzeri olayları Türkiye'de de yapmak istiyorlar. Ancak Allah'ın izniyle artık Müslümanlar uyanıyor. Kafirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır" ifadelerini kullandı.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler