YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ayakkabı alana kitap bedava
Ayakkabı alana kitap bedava
04 Ekim 2010 18:05
Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için ilginç yöntemler deneniyor. Bu mağazadan ayakkabı alana, kitap hediye ediliyor.

Batman'da bir mağaza vatandaşlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için "Batman okuyor" adlı kampanya başlattı. Kampanya ile ayakkabı alana kitap hediye ediliyor.

Batman Gülistan Caddesi'nde açılan 'Şımarık' adlı ayakkabı mağazası, kitap okuma alışkanlığını artırmak için "Batman okuyor" adlı kampanya başlattı. 8 bin kitap getirdiğini belirten işyeri yöneticisi Kenan Başar, kampanya ile ayakkabı satışlarını arttırmayı değil, Batman'da kitap okuma oranının artmasına katkı sunmayı amaçladıklarını ifade etti.

Kampanya ile ilgili müşterilerden olumlu tepkiler aldığını kaydeden Başar, her ayakkabı alanın bir kitap okumasını sağlamayı hedeflediklerini belirterek, "Mağazada 8 binin üzerinde kitap var. Kitaplar arasında dünya klasikleri, Türk klasikleri, çocuk hikayeleri, güncel kitaplar yer alıyor." dedi.

GENÇLERİN ELİNDE SİGARA DEĞİL, KİTAP GÖRMEYİ ARZULUYORUZ

Kampanyanın belli bir süre ile sınırlı olmadığını ileri süren Başar, mağazada oluşturdukları kitaplık ile müşterilere istedikleri kitabı seçme şansı tanıdıklarını ifade etti.

Şu ana kadar bin kitap dağıttıklarını belirten Başar, stoklardaki kitaplar tüketince yenilerini alacaklarını söyledi. Müşterilerin, ayakkabı rafları ve kitaplıktaki kitapları görünce ilk başta şaşırdığını belirten Başar, ancak kampanyayı anlattığımızda uygulamayı takdirle karşıladılar.

Tüm kitapları kendi bütçelerinden karşıladıklarını belirten Başar, "Ülkemizde kitap okuma oranı çok düşük, bu uygulama ile kendi ilimizde kitap okuma oranını yükseltmeyi hedefliyoruz. Müşterilerimizin büyük bir kısmı öğrenci ancak ne yazık ki ellerinde kitap göremiyoruz. Kampanya sonrası gençlerin elinde sigara değil, kitap görmeyi arzuluyoruz." diye konuştu. CİHAN
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler