YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avusturyalı Türk vekilden şoke eden sözler
Türkiye'de yaşanan olaylara ilişkin yurtdışında yapılan gösteriler Avusturya'da yeni bir tartışma başlattı.
Avusturyalı Türk vekilden şoke eden sözler
17 Haziran 2013 / 20:15 Güncelleme: 17 Haziran 2013 / 20:23

Avusturya Eyaletler Meclisi Yeşiller Partisi Milletvekili Efgani Dönmez önümüzdeki hafta yapılacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek mitingine katılması beklenenler için, "Bu 5 bin kişiye tek gidiş bileti verip, Avusturya'dan gönderelim. Arkalarından kimse ağlamaz." ifadelerini kullandı.

Heute gazetesindeki haberin sosyal medya sayfasında yayınlanmasının ardından habere yorum yapan Efgani Dönmez'in ifadeleri Avusturya kamuoyunda tepki ile karşılandı. Konuya ilişkin aynı gazeteye konuşan Dönmez, "Bu konuda net bir sınır belirlemek istiyorum. Bu tavrı diğer Avusturyalı politikacılardan da bekliyorum. Uyum ve tolerans örtüsü altında Avusturya'nın demokrasi değerleri ile örtüşmeyen bir durumu kabul edemem." dedi.

Sivaslı göçmen bir ailenin çocuğu olan Dönmez daha önce de Avusturya'da görev yapan din görevlileri için "İmamların bir eğitime sahip olması lazım. Anadolu'nun çobanları olamazlar." ifadelerini kullanarak büyük tepki toplamıştı. Avusturya'da yaşayan Türkler sosyal medyada açıklamalara büyük tepki gösterirken Yeşiller Partisi'nden henüz bir açıklama gelmedi.

CİHAN

21:09
 // NE TÜRKÜ?
Buna Türk diyenin kafasında birkaç tahta eksik olduğu aşikardır. Senin Türkiye ye dönüş biletin varmı? Satılmış dürzü?...
17 Haziran 2013 21:09
Gizli ermeniler
 // Yavuz Sultan Selim
*osmanlıya ihanetleri yetmiyor şimdi de TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE kafa tutmaya çalışıyorlar taksim de ayaklanan Aleviler di ? Çoğunluğu şimdi de Avrupa yı TÜRKİYE YE karşı kışkırtmak istiyorlar kendilerine yazık ederler .
...
17 Haziran 2013 Pazartesi 20:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler