YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avukatlardan PKK’ya ayakkabı içinde talimat
İstanbul'daki terör operasyonunda aralarında avukatların da bulunduğu 29 şüpheli gözaltına alındı. Aramalarda ele geçirilen 33 spor ayakkabıda, burun kısmına gizlenmiş şifreli mesajlar bulundu.
Avukatlardan PKK’ya ayakkabı içinde talimat
17 Mart 2016 / 08:17 Güncelleme: 17 Mart 2016 / 08:20

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, özel harekat ve polis helikopteri desteğiyle başta Beyoğlu, Fatih, Bahçelievler, Avcılar, Esenler, Kadıköy ve Sultangazi olmak üzere 15 ilçedeki 32 adrese eş zamanlı operasyon yapıldı.

Bu çerçevede, haklarında gözaltı ve yakalama kararı bulunan 12'si avukat 49 şüpheliden, 9'u avukat 24 kişi gözaltına alındı.

2-814.jpg

PKK’LILARIN AVUKATLIĞINI YAPMIŞ

Tutuklu Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TUAD) adı altında örgütsel faaliyet yürüttükleri iddia edilen şahıslara yönelik operasyonda gözaltına alınanlardan Hüseyin B'nin, 13 Mart'ta Ankara'daki saldırının faili Seher Çağla Demir ile Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon kapsamında tutuklanan torunu Heja Türk'ün de avukatlığını yaptığı belirtildi.

MÜVEKKİLLERİNE ‘DAĞA KATILIN’ TALİMATI

Şüpheli avukatlardan bazılarının, çeşitli eylemlere ilişkin yargılanan müvekkillerini, terör örgütünün dağ kadrosuna katılmaya teşvik ettiği de öne sürüldü.

Arama yapılan dernekte ve şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda örgütsel doküman, Çek yapımı 7,65 milimetre çapında silah ve bu silaha ait 2 şarjör, 54 MKE yapımı fişek, 9 milimetre çapında ruhsatsız tabanca ve buna ait 8 mermi, 2 av tüfeği, 10 mermi, dijital malzeme ele geçirildi.

3-448.jpg

AYAKKABILARIN İÇİNDE PKK’LILARA TALİMAT

Aramalarda, şeffaf poşetler içerisine yerleştirilen ve içlerinde el yazısıyla gönderileceği şahsın ismi ve kaldığı cezaevinin adresinin yer aldığı küçük not kağıtları olan değişik renklerde 33 spor ayakkabı bulundu. Ayakkabılarda yapılan incelemede, burun bölümünde astar kısımlarına dikilerek zulalanmış vaziyette, küçük puntolar halinde pelür kağıtlara yazılmış el yazısı ve bilgisayar çıktısı örgütsel ibarelerin yer aldığı dokümanlar elde edildi.

Şüpheliler, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürüldü. Öte yandan operasyon kapsamında Batman, Antalya, Tunceli, İzmir ve Sakarya'da da birer kişi gözaltına alındı. İzmir Bornova'da önceden belirlenen adreste arama yapan ekipler, gözaltına aldıkları şahsı İstanbul'a gönderdi.

ülkemmm
 // vatanımm
avukat teröristte çıktı bu hainler her yerde ve her kılıkta kürt kardeşlerim uyanık olmalı bunlara kanmamalı aman ha burdan bağırıyorum:KÜRT-TÜRK KARDEŞTİR. bu iş çığrından çıktı artık sempati duyanını dahi cezalandıracaksın yoksa önü alınamaz ALLAH korusun.hemen bunun avukatlığı düşmeli elinden alınmalı Devletin okulunda oku hukuku savunacağın yerde terörü savun yok öyle bura dağ başı değil.......
17 Mart 2016 Perşembe 14:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler