YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avukatlar İmralı'ya gidemedi
Avukatlar, bindikleri teknenin arızalanması nedeniyle teröristbaşıyla görüşemedi
Avukatlar İmralı'ya gidemedi
19 Ağustos 2009 / 12:37 Güncelleme: 19 Ağustos 2009 / 00:00

Avukatları, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'la görüşmek için İmralı'ya giderken, bindikleri teknenin arızalanması sonrasında geri dönmek zorunda kaldı.


Görüşme için sabah saatlerinde İmralı'ya hareket eden avukatlar Ömer Güneş, Muhittin Öztüzün, Servet Demir ve Cengiz Çiçek'in, bindikleri teknenin motorunun arızalanması nedeniyle geri dönmek zorunda kaldıkları öğrenildi.


Sabah saat 08.00 sıralarında İmralı'ya geçişlerin yapıldığı Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'na gelen avukatlar Ömer Güneş, Muhittin Öztüzün, Servet Demir ve Cengiz Çiçek, işlemlerin yapılması için bir süre araçta bekledi. Bu sırada araç içinde gazete okuyan avukatlar işlemlerin tamamlanmasının ardından içeri alındı.


Geçiş işlemlerinin tamamlanmasının ardından, avukatlar siyah camlı minibüsle jandarma eşliğinde İmralı'ya gidecekleri limana hareket etti. Avukatlar, her hafta rutin olarak yaptıkları ziyaretlerini, geçen cuma günü ziyaretlerinde Öcalan tarafından açıklanması beklenen yol haritasının tamamlanmadığını, bu çarşamba açıklanacağını söylemişlerdi. Bu nedenle avukatların görüşmeden sonra akşam saatlerinde dönüşlerinde yol haritası konusunda açıklamalar yapması bekleniyordu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler