YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avukatlar, darbeci hainleri savunmak istemedi
Yaptıkları darbe girişiminin ardından gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen, 2. Ordu Komutanı Adem Huduti ve beraberindeki 7 rütbeli askeri savunmak amacıyla baro tarafıdnan görevlendirilen avukatlar görevi kabul etmedi.
Avukatlar, darbeci hainleri savunmak istemedi
18 Temmuz 2016 / 22:45 Güncelleme: 18 Temmuz 2016 / 22:50

Aralarında 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun’un da bulunduğu asker gözaltına alındı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan Orgeneral Huduti ve beraberindeki rütbeli askerler, geniş güvenlik önlemleri altında Malatya Adliyesine sevk edildi.

Çok sayıda polis eşliğinde savcılığa getirilen Orgeneral Huduti’nin 14 saatten fazla süren sorgusunda Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz görev yaparken diğer rütbelilerin ifadesi 2 Cumhuriyet Savcısı tarafından alındı.

Darbecileri savunmak üzere baro tarafından görevlendirilen avukatlar görevi kabul etmezken 170’ten fazla avukat da mazeret bildirdi. FETÖ'cü cuntacıları savunacak avukat bulmakta zorlanıldığı öğrenildi. 2.Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti'yi İstanbul'dan gelen avukat olan oğlu Oktay Huduti’nin savunacağı öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler