YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avukat sahte çıkınca davalar sil baştan
Antalya ve Ankara'da kendini emekli Cumhuriyet savcısı olarak tanıtan, sahte avukat kimliğiyle duruşmalara girdiği belirlenen kişi, suçüstü yakalandı.
Avukat sahte çıkınca davalar sil baştan
18 Aralık 2009 / 19:26 Güncelleme: 18 Aralık 2009 / 19:39

Elde edinilen bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğinin takibi sonucu, daha önce dolandırıcılık suçundan sabıkası ve arama kaydı bulunan Yahya S'nin (45) Antalya'da kendini emekli Cumhuriyet savcısı olarak tanıttığı ve sahte avukat kimliği düzenleyerek bazı duruşmalara girdiği belirlendi.

Zanlıyla bir dava için müvekkil gibi görüşme talebinde bulunan polis ekipleri, ''Muhammet Yahya S'' ismini kullanan Yahya S'yi büro olarak kullandığı iş yerinde suçüstü yakaladı.

Araştırmada, kendini avukat olarak tanıtan Yahya S'nin, Ankara ve Antalya'da çok sayıda davaya girdiği belirlendi.

Ankara'da bir dönem tutuklandığı, tahliye edildiği ve ardından Antalya'ya gelerek eylemlerini sürdürdüğü tespit edilen zanlının, girdiği bazı davalarda lehine karar çıktığı da kaydedildi.

Yahya S'nin girdiği duruşmalarda çıkan kararların iptal edileceği öğrenildi.

Antalya Adliyesinde bir süredir dikkat çekmeden bazı duruşmalara girerek ''müvekkillerini savunan'' sahte avukatın, ''Hukuku değme avukatlardan daha iyi bilirim'' dediği öne sürüldü.

Sahte kimliği de ele geçirilen zanlı, ''dolandırıcılık'' ve ''unvan gasbı'' suçlarından tutuklandı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler