YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa'yı daha büyük saldırılar bekliyor
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tan, " Liderlerin Paris yürüyüşünde kol kola yürümesi teröre tepki için değil, daha büyük saldırıların olacağını bildikleri içindir" dedi.
Avrupa'yı daha büyük saldırılar bekliyor
26 Ocak 2015 / 17:27 Güncelleme: 26 Ocak 2015 / 18:18

Kanal A Haber Bülteni'ne konuk olan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'nin sözlerini değerlendiren Tan, "Hollande'nin açıklamaları yerinde, ancak yine de gerçeği tamamen kabul etmek yerine topu taca atıyor"dedi.

Batı halkları gerçeği görmeye başladı

Siyasetçilerin yaptıkları ve söylemleriyle Batı halklarını suçlamamak gerektiğini belirten Tan, "Halkların tamamını suçlayamayız. Neticede halklar kendilerini yönetecek siyasetçileri seçiyor. Siyasetçiler de aldıkları yetkiyi istedikleri gibi kullanıyorlar. Devletler yaptıkları her şeyi halklarına anlatmazlar. Sırları olur. Artık Batı halkları kendi devletlerinin yaptıklarını görmeye başladı" diye konuştu.

Tan sözlerine şöyle devam etti:

Paris'in gerçek yüzü görüldü

Bugüne kadar Paris hep romantik bir şehir olarak anlatılırdı. Mimarisini koruyan, güzel caddeleriyle, güzel butikleriyle, kaliteli parfümleriyle, heykelleriyle hep güzel bir şehir olarak anlatılırdı. Ancak 12 karikatüristin öldürülmesiyle olayıyla Paris'in gerçek yüzünü görmüş olduk. Paris'te geceleri sokağa çıktığınızda insanların Paris'in merkezinde cadde ortasına tuvaletlerini yaptığını görürsünüz. Buna Paris'in merkezinde tanık oluyorsunuz. Gece yapılan bu pislikleri sabaha kadar belediye gelir, yıkar ve temizler. Paris'in bu yüzü bugüne kadar insanlara hiç gösterilmedi. Çünkü büyük medya organları ellerindeydi. Ancak bu saldırılarla Paris'in sadece banliyölerinin değil merkezinin de böyle olduğunu görmüş olduk.

AB'yi daha büyük saldırılar bekliyor

Paris saldırısı sonrası liderlerin kol kola yürümesinin nedeni teröre tepki için değil, daha büyük saldırıların olacağını bildikleri içindir. Bu yürüyüşle yapılan saldırıya değil, yapılacak saldırılara karşı birlikteyiz ve ittifak içindeyiz mesajı vermek istediler.

AB'nin Yunanistan'a verdiği destek bitti

Bugüne kadar Yunanistan AB tarafından beslendi.  Yunanlılar öğlene kadar çalışır, öğleden sonrada sirtaki yaparlardı. Ekmek elden su gölden yaşarlardı. Artık AB'nin Yunanistan'a verdiği destek bitti. Yunanlar bundan sonra çalışmak zorunda kalacaklar. Ancak AB'nin desteği bittiği için Yunanistan'ın da destek isteyeceği ülke Türkiye olacak.

ABD artık Avrupa'ya destek vermiyor

Paris saldırısından birkaç gün sonra Amerika Birleşik Devletleri Avrupa'daki 14 üssünü kapatacağını açıkladı. Paris saldırısı sonrası Avrupalı liderlerin teröre karşı yürüyüşünde yer almamaları da ABD'nin artık Avrupa'ya destek vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiş oldu. Bugüne kadar ABD Avrupa'nın güvenliği ve ortak çıkarları için çok şey yaptı. Gerek Büyük Ortadoğu Projesi'nde, gerekse Afganistan ve Irak saldırılarında Avrupa'dan beklediği desteği göremedi. Avrupa hep ucundan tuttu. Artık ABD'de de Avrupa'ya desteğini geri çekti.

Türkiye sömürü için değil, insanlık için Afrika'da

Türkiye Afrika'yı bir Erzurum gibi, bir Edirne gibi görüyor. Yani Osmanlı'daki gibi dil,din,ırk ayırt etmeden kendinden görüyor. Bundan dolayı karşılıksız olarak yardımlar yapıyor. Oralara yeraltı ve yerüstü kaynakları sömürmek için değil, insanlık için gidiyor.

Avrupa Türkiye'yi almaz, Türkiye'de Avrupa'ya girmez

Ben AK Parti hükümetlerinin gerçek anlamda Avrupa Birliği'ne girmek istediğini düşünmüyorum. AK Parti iktidara geldiği zaman Türkiye'nin ihracatının yüzde 60-65'i Avrupa'ya idi. Bugün bu oran yüzde 40'lara düştü. Türkiye hem ihracat rakamlarını artırdı, hem de Avrupa'ya olan ticari bağımlılığını azalttı. Tüm yumurtalarını Avrupa sepetine koymak yerine, sepetleri çeşitlendirdi. AB bizi alacakmış gibi yapıyor, Türkiye'de AB'ye girecekmiş gibi yapıyor. AB almayacağım demiyor, Türkiye'de girmeyeceğim demiyor. Bu bir siyasettir. 

1-634.jpg

2-294.jpg

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler