YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa'da ve Batı'da yaşayan Türkler 1915 gerçeğini dünyaya haykırdı
Ermeni Diasporası tarafından yürütülen sözde 'soykırım' kabul ettirme çabaları doğrulltusunda yapılan açıklamalara ve Ermeni protestoslarına karşı dünyanın dört bir tarafındaki Türkler harekete geçti.
Avrupa'da ve Batı'da yaşayan Türkler 1915 gerçeğini dünyaya haykırdı
25 Nisan 2015 / 02:30 Güncelleme: 25 Nisan 2015 / 07:05

ABD

ABD’de yaşayan binlerce Türk vatandaşı Ermeni iddialarına Beyaz Saray önünde “Barış ve Dayanışma” adı altında gösteri düzenledi.

Avusturya

Avusturya'da yaklaşık 15 bin kişi, Avusturya Parlamentosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarına ilişkin yayımladığı ortak bildiriyi yürüyerek protesto etti.

Macaristan

Macaristan'da, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Macaristan temsilciliği ve diğer Türk sivil toplum kuruluşları Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçiliği önünde nöbet tutarak Ermenilerin gerçekleştirmek istedikleri eylemi engelledi.

İsviçre

İsviçre'de yaşayan Türkler, Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümü vesilesiyle miting düzenledi. Mitingde 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları protesto edildi. Mitingde, bir çocuk "Irkçılığa Hayır" pankartı ve İsviçre bayrağı taşıdı.

Kanada

1915 Olaylarının 100. yılı nedeniyle Ottawa’da protesto gösterileri düzenleyen Ermenilere, ülkenin dört bir tarafından gelen Türkler'de karşı gösteri düzenledi.

 

AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler