YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa: OHAL konusunda kaygı duyuyoruz!
Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri, OHAL uygulaması sonrası çıkarılan ilk Kanun Hükmünde Kararname'yi incelediğini ve Türk hükümetinin aldığı önlemlerden derin kaygı duyduğunu ifade etti.
Avrupa: OHAL konusunda kaygı duyuyoruz!
26 Temmuz 2016 / 22:25 Güncelleme: 26 Temmuz 2016 / 22:49

Fransa ve Almanya'da ilan edilen OHAL kararlarına sesini çıkarmayan Avrupa, Türkiye'deki hain darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL konusunda "kaygı duyuyoruz" dedi.

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) uygulaması sonrası çıkarılan ilk Kanun Hükmünde Kararnameyi (KHK) incelediğini ve Türk hükümetinin aldığı önlemlerden derin kaygı duyduğunu kaydetti.

FRANSA OHAL'İ 6 AY UZATTI

Fransa, 13 Haziran’da Paris yakınlarında 2 polis memurunun öldürülmesi ve 14 Temmuz’da Nice kentinde 84 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası kamu düzeni ve tüm yurtta vatandaşların hayatlarının tehlike altında oluşu gerekçesiyle, OHAL’in üçüncü kez ve 6 ay süreyle uzatıldığı bildirmişti.

AVRUPA İNSAN HAKLARI SÖZLEŞMESİ ASKIYA ALINDI

Fransa hükümeti, OHAL’in 6 ay daha uzatılması kararı sonrası Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ni askıya aldığını Avrupa Konseyi’ne bildirdi.

ALMANYA'DA DA OHAL İLAN EDİLDİ

Almanya'nın Münih kentinin Moosach ilçesindeki "Olympia-Einkaufszentrum" adlı bir alışveriş merkezinde etrafa ateş açılması sonucunda 15 kişi hayatını kaybetmiş ve yaşanan saldırının ardından Münih'te OHAL ilan edilmişti.

BİZDE
 // CEM
Bizde sizin BUHAL inizden kaygı duyuyoruz...
27 Temmuz 2016 Çarşamba 12:52
GERCEKLERI YAYINLAMIYORLAR
 // OSMANLI
ALMANYADA, SANIRIM BÜTÜN GAYRIMÜSLIM DEVLETLERINDE GERCEK HABERLER MALESEF YAYINLANMIYOR. ALMANYADA, ADI BIR SEKILDE YAYINLADIKLARI YALAN HABERLERE KARSI, YORUM YAZIP DÜZELTMEYE CALISTIKMI, BIZIM YORUMLARIMIZ YAYINLANMIYOR! MEDYA ONLARIN ELLERINDE. INSANLARIN BEYNINI YALAN HABERLERLE YIKIYORLAR. ÖZELLIKLE TÜRKIYEMIZ, TABIIKI ERDOGAN BASTA OLMAK ÜZERE, ISLAMI DA ADI BIR SEKILDE KÖTÜLÜYORLAR! BILDIGINIZ GIBI, ZATEN: ISLAM = TERÖR OLARAK DÜNYAYA TANITTILAR. VE BEYIN YIKAMAYA DEVAM EDIYORLAR....
27 Temmuz 2016 Çarşamba 12:51
 // Gurbetçi
Adamlar avrupa parlamentosuna Apo'nun ve pkk'nin sergisini açıyorlar sonra bizden hesap soruyorlar. Sen kimsin ey Avrupa. Karşında yeni Türkiye var daha anlamadın mi?...
27 Temmuz 2016 08:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler