YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa Birliği şaşırtmadı! Türkiye'ye 7 kriter daha!
Avrupa Birliği ikiyüzlülüğe devam ediyor! AB Komisyonu, Türk vatandaşlarına vizelerin kaldırılması için yerine getirilmesi gereken 7 kriter olduğunu açıkladı.
Avrupa Birliği şaşırtmadı! Türkiye'ye 7 kriter daha!
28 Eylül 2016 / 16:35 Güncelleme: 28 Eylül 2016 / 16:39

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Türk vatandaşlarına vizelerin kaldırılması için yerine getirilmesi gereken 7 kriter olduğunu bildirdi.

AB Komisyonu, 18 Mart'ta gerçekleştirilen Türkiye-AB mutabakatının uygulanmasına ilişkin 3. değerlendirme raporunu yayımladı.

Raporda, Türkiye’ye vize serbestinin sağlanması için yerine getirilmesi gereken toplam 72 kriterden geriye 7 kriterin kaldığı belirtilerek, eksik kriterler şu şekilde sıralandı:

"AB standartlarında tam uyumlu biyometrik pasaport çıkartılması, yolsuzlukla mücadele için önlemlerin alınması, Europol ile operasyonel is¸birligˆi anlaşması yapılması, terörle mücadele yasa ve uygulamalarının Avrupa standartlarına uyacak şekilde düzenlenmesi, AB standartlarında kişisel verilerin korunması düzenlemesinin kabulü ve uygulanması, suç bağlantılı konularda AB’nin tüm ülkeleriyle etkili işbirliği yapılması ve AB-Türkiye Geri Kabul Anlaşması’nın tüm maddelerinin uygulanması."

Türkiye-AB mutabakatının uygulanmasındaki zorluklara rağmen istikrarlı biçimde sonuç verdiğine işaret edilen raporda, mutabakatın başlamasından bu yana Türkiye’den Yunanistan’a geçişlerde ve Ege Denizi’ndeki ölümlerde önemli ölçüde azalma olduğu kaydedildi.

 

AA

 // Celik
Türkiye Türkiye Avrupa Birliği'ne hiç ihtiyacı yok...
29 Eylül 2016 01:05
 // Ich. Kalender
Yazıklar olsun Avrupa kuyruğundan ayrılamıyoruz...
28 Eylül 2016 22:35
neden
 // hamza
Neden yalvariyorsunuz ne haleri varsa gorsun ,TC uyeli bitirmesi lazim o zaman gorurler kimin adam oldugnu...
28 Eylül 2016 17:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler